Öne Çıkanlar

Gündem 12.06.2024 12:03
Ameliyattan sonra karnında unutulan iğneyle 1.5 yıl yaşadı

Antalya'da tüp bebek tedavisine başlayan 42 yaşındaki Sabiha İnce, tedavi sürecinde kentteki bir hastanede geçirdiği operasyon sonrasında karnında ameliyat iğnesinin unutulmasıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Gündem 12.06.2024 11:56
Zayıflama amacıyla aşırı su içmek sağlığı tehlikeye atabilir!

Dahiliye Uzmanı Dr. Mehmet Acımış, aşırı ve gereksiz su tüketiminin zehirlenme veya ölümle sonuçlanabileceğini vurgulayarak, "Bol su içmek, herkes için uygun değil. İhtiyaç duyulduğunda su içilmesi ve doktorun önerisi dışında günde 3 litreden fazla sıvı tüketilmemesi gerektiği" uyarısında bulundu.

Gündem 12.06.2024 11:29
Damar tıkanıklığını erken teşhis etmeyi sağlayan cihaz geliştirildi

Ankara'da Başkent Üniversitesi öğrencileri Merve Nur Aklan ve Zelal Önay, damar tıkanıklığı hastalığının ön teşhisini gerçekleştiren bir cihaz geliştirdi. TÜBİTAK tarafından desteklenen projede, geliştirilen cihaz Türkiye'de yaygın olan damar tıkanıklığı hastalığında yüzde 90 doğrulukla erken teşhis sağlıyor.

Gündem 12.06.2024 10:57
5 tane ceviz yiyin, 4 saat bekleyin! Bakın ceviz kalbi nasıl etkiliyor?

Yapılan bir araştırmaya göre, sadece bir avuç ceviz ya da ceviz yağı tüketmenin kalp krizi riskini azalttığı ortaya çıktı. Haftada 4 gün tüketilmesi öneriliyor.

Gündem 09.06.2024 17:43
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan mantar uyarısı: Ciddi sorunlara yol açıyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mantar zehirlenmesi sebebiyle karaciğer nakli olan Tuğba Yavuz'un videosunu paylaştı. Uyarılarda bulunan Koca, "Yaz aylarında bilinçsizce toplanıp tüketilen mantarlar ciddi sağlık sorunlarına yol açıyor" dedi.

Gündem 09.06.2024 13:33
Suda Koşu Eğitmeni Benhür Öncel, Ekol TV'de anlattı

Suda Koşu Eğitmeni Benhür Öncel, Ekol TV ekranlarında yayımlanan Oylum Talu ile Hafta Sonu programına konuk oldu.

Gündem 05.06.2024 22:35
Türkiye Sağlık Vadisi'ne kavuşuyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Vadisi Projesi'ne ilişkin "Bilkent Şehir Hastanesi'nin yanında olan arazi tahsis edilerek altyapı işleri başlayacak. İlk etapta altyapı araştırma laboratuvarları ve akredite test laboratuvarları kurulacak" dedi.

Gündem 05.06.2024 12:04
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan onaylı randevu dönemi açıklaması

Hastanelerde başlatılan onaylı randevu dönemi hakkında bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, randevuya sadakat oranında büyük bir iyileşme olduğunu söyledi.

Gündem 05.06.2024 01:13
Dünya Sağlık Örgütü'nden yeni pandemi uyarısı: Her an başlayabilir

Koronavirüs salgınının ardından Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yeni pandemi uyarısında bulundu. Her an yeni salgın başlayabileceği belirtildi. Covid-19 nedeniyle dünya genelinde 7 milyondan fazla insan hayatını kaybetmişti.

Gündem 03.06.2024 19:24
Bakan Koca'dan, Burdur'daki diyaliz hastalarının kaldırıldığı hastanelerdeki durumlarına ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Burdur Devlet Hastanesindeki hastaların diyaliz tedavisi sonrası kaldırıldığı hastanelerdeki durumuna ilişkin, "Bugün itibarıyla entübe durumda olan hastamız kalmamıştır. 14 hastamızın tedavileri devam etmektedir. 16 hastamız taburcu edilmiştir. Tedavileri devam eden hastalarımızın durumları iyiye gitmektedir." ifadesini kullandı.

Gündem 01.06.2024 12:53
Covid-19'un FLIRT mutasyonu Türkiye'ye gelecek mi?

Covid-19 virüsü, mutasyona uğramaya devam ediyor. 'Flirt' isimli yeni bir varyant ile yeniden yayılmaya başladı. Uzmanlar, yeni varyantın yaza damga vuracağını, özellikle kanser hastalarının risk altında olduğunu açıkladı. Peki Covid-19'un FLIRT mutasyonu Türkiye'ye gelecek mi? Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan Ekol TV'de yanıtladı.

Gündem 30.05.2024 15:27
Covid-19'dan yeni mutasyon! Bu yaza damga vuracak

Covid-19 virüsü mutasyonlarla kendini yenilemeye devam ediyor. Uzmanlar ’flirt’ isimli yeni bir varyant ile yayılmaya başladığını söyleyerek uyarılarda bulundu. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, "Bu yaza damgasını vuracak yeni virüsün bu olduğunu düşünüyoruz. Özellikle kanser hastaları risk altındadır" dedi.

Gündem 23.05.2024 20:02
Sağlık Bakanlığından İstanbul'da bir yaralının olay yerinden özel hastaneye sevk edilmesine ilişkin açıklama

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, İstanbul'da bir yaralının olay yerinden özel hastaneye sevk edilmesine ilişkin, "Bu süreç acil sağlık hizmetlerimizin rutin kural setine uygun olarak gerçekleşmiştir. Ancak bahse konu mali konular ayrı bir inceleme konusu olup bakanlığımızın ilgili birimince soruşturma açılmak üzere inceleme başlatılmıştır." açıklamasını yaptı.

Gündem 23.05.2024 09:27
Türk bilim insanlarından tarihe geçecek çalışma: Menopozda hamilelik şansı

Menopoz nedeniyle hamile kalamayan kadınlar için Türk bilim insanları yeni bir çalışma gerçekleştirdi. Doğurganlık şansını artıran bu çalışma, kandan elde edilen ‘tamirci hücre’ sayesinde gerçekleşecek.

Gündem 22.05.2024 09:17
Alzheimer tarihe mi karışıyor? Bilim insanlarını bile şaşırtan çalışma

Alzheimer ile ilgili yapılan bir çalışma, ölümcül hastalığın birçok etkilerini ortadan kaldırmayı başardı. Cici Zerbe ve Simon Nicholls adlı iki hastada uygulanan çalışmada, katı ve basit yaşam tarzı değişikliği ile semptomların tersine döndüğü öne sürüldü.