YKS telaşı: 800 kilometrelik yolda yanlış okula geldiler

Karabük'te Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girmek için Antalya'dan gelen ve yanlış okula giden iki adayın imdadına polis ekipleri yetişti. Sınavın başlamasına 10 dakika kala polis aracına alınan adaylar, kapıların kapanmasına dakikalar kala sınav merkezine getirildi.

Sinan Turp

Oluşturma: 08.06.2024 12:48

Güncelleme: 08.06.2024 12:48

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen 2024 yılı YKS'nin ilk oturumu TYT, ülke genelinde olduğu gibi Karabük’te de saat 10.15’de başladı. Saatler öncesinden sınava gireceği Karabük Üniversitesine gelen adaylar dolayısıyla araç yoğunluğu yaşandı. Bu yıl araçların üniversite geçişine izin verilmesi sonucu uzun araç kuyrukları nedeniyle bazı öğrencileri sınav merkezlerine motorize trafik ekipleri ve polis otoları ile yetiştirdi.

YANLIŞ KAMPÜSE GELDİLER

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girmek için yaklaşık 800 kilometrelik uzaklıkta olan Antalya’dan geldikleri öğrenilen iki aday Karabük Üniversitesi Merkez Yerleşkesine geldiklerinde sınav yerlerinin Safranbolu’daki Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi olduğunu fark ettiler.

EKİP OTOSUYLA GÖTÜRÜLDÜLER

Büyük panik yaşayan öğrencilerin yardımına üniversite önünde bekleyen Trafik Şube Müdürü Aydemir Şahin yetişti. Şahin, öğrencileri ekip otosuna bindirerek vakit geçmeden Safranbolu ilçesindeki sınav merkezine yetiştirildi.

Dışarıda bekleyen bazı aileler çocukları için Kuran-ı Kerim okurken, sınav merkezlerine yakın yerlerdeki veliler bölgeden uzaklaştırıldı.

Gözden Kaçmasın