Yapay zeka desteği şimdi de WhatsApp’a geliyor! İlk görüntüler ortaya çıktı

Meta, uygulamalarını birer birer yapay zeka özelliklerine kavuşturuyor. İlk olarak Instagram’a yapay zeka desteği gelirken bu kez de WhatsApp’ta görüldü. Kullanıcılar tek bir komutla yepyeni fotoğraflar oluşturabilecek.

Okan Güleş

Oluşturma: 30.05.2024 12:51

Güncelleme: 30.05.2024 13:01

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yıllar içerisinde sadece mesaj gönderme amacından çıktı. Artık mesajlaşmaya ek olarak sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Kanallar ve Durumlar paylaşılabiliyor.

Üstelik sadece bunlarla da sınırlı kalmıyor. WhatsApp için daha önce Çıkartma desteği gelirken, şimdi ise yapay zeka özelliğinin geleceği ortaya çıktı. Peki bu yapay zeka ile kullanıcılar neler yapabilecek? İşte detaylar…

WHATSAPP YAPAY ZEKA DESTEĞİNE KAVUŞUYOR

WhatsApp’ın 2.24.12.4 sürüm numaralı yeni güncellemesinde, kullanıcıların beğenisini kazanacak önemli bir yenilik ortaya çıktı.

WhatsApp, hızlı bir şekilde yapay zeka destekli görseller oluşturmaya imkan sunacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Söz konusu özellik, gelecekteki bir güncellemeyle kullanıma sunulacak ve mesajlaşma deneyimini kökten değiştirecek potansiyele sahip. WhatsApp yapay zeka ile rakiplerine taş çıkaracak gibi görünüyor.

Yapay zeka destekli görseller oluşturma yeteneği ile kullanıcılarına daha kişiselleştirilmiş ve yaratıcı bir ifade biçimi sunmayı hedefliyor.

Özellikle hangi fotoğrafı kullanacağına karar veremeyen veya daha benzersiz profil fotoğrafları oluşturmak isteyen kullanıcılar için bu özellik, büyük bir avantaj sağlayacak. Yapay zeka, kullanıcıların talimatlarını takip ederek, karmaşık düşünme süreçlerini gerçekleştirip, fikirleri görselleştirerek kişiselleştirilmiş görseller üretecek.

Gözden Kaçmasın