Viyana'da eğitim alan Menekşe Teyze Milyoner'e damga vurdu

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu "Kim Milyoner olmak İster?" yarışmasına Menekşe Teyze damga vurdu. Ev hanımıyken, Viyana'da eğitim almaya giden yarışmacı azmiyle kendine hayran bıraktı.

Meltem Kaya Sapmaz

Oluşturma: 10.06.2024 07:36

Güncelleme: 10.06.2024 07:36

ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Menekşe Teyze'nin hem performansı hem de azmi sosyal medyada gündem oldu. Kim Milyoner Olmak İster'e katılan Menekşe Koyuncu isimli yarışmacı solucan gübresi üretimi yaptığını söyledi ve anlattıklarıyla izleyicileri beğenisini kazandı.


VİYANA'DA EĞİTİM ALDI

Menekşe Hanım, "Bağlık ve bahçelik bir yerde yaşıyorum. Tarım ve hayvancılıkla geçim sağlanıyor. Ben ev hanımıyım. Tarlada eşime ve kardeşime yardımcı oluyorum. Solucan gübresi üreticisiyim ben aynı zamanda. Devletimizin vermiş olduğu destek kapsamında eğitime katıldım. 500 kişilik sınav yapıldı 10 kişi birinci seçildi bizi Viyana'ya eğitime getirdiler. Eğitimde gelince de bana solucan gübresi verdiler. Herkes bunu yapabilir" dedi.


30 BİN TL İLE YARIŞMADAN AYRILDI

Yarışmacı joker hakkı kalmadığı için yarışmadan çekilme kararı aldı. Doğru cevap 'A- Dante' olduğunu gören yarışmacı doğru bir karar verdiğini belirtti. Yarışmacı, yarışmadan 30 bin TL alarak yarışmaya veda etti.

Gözden Kaçmasın