Ünlü şarkıcı Ebru Elver'e büyük şok: Kiraladığı evin kapısını başkası açtı

Kadıköy'de ev kiralayan ünlü şarkıcı Ebru Elver, eve girmek istediğinde kapıyı başkası açınca büyük şok yaşadı. Evin başkasına ait olduğunu öğrenen Elver soluğu mahkemede aldı.

Sinan Turp

Oluşturma: 10.06.2024 15:55

Güncelleme: 10.06.2024 15:55

Şarkıcı Ebru Elver, 2022 yılının Ocak ayında ev kiralamak için bir emlak sitesine girdi. Kadıköy Moda'daki ev ilanını beğenen ünlü şarkıcı, ilanı koyan Akın T. ile iletişime geçti. İkilinin ev ilanıyla ilgili anlaşması sonrasında Ebru Elver, ev sahibi sandığı kişiye 6 aylığına 28 bin lira ödeme yaptı.

EVİN KAPINI BAŞKASI AÇTI

Sabah'ın haberine göre; kiraladığı evi görmek istediğinde dairenin kapısını açan kişinin "burası benim evim" demesi üzerine dolandırıldığını anlayan Elver, evi kiralayan kişiyi arasa da ulaşamadı.

"Başımdan kaynar sular döküldü" diyerek yaptığı şikayet üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Akın T.'nin hileli davranışlarla şarkıcıyı zarara uğratıp haksız menfaat temin ettiğin altını çizdi. "Dolandırıcılık" suçundan 5 yıla kadar hapsini istedi.

"6 AYLIK SÖZLEŞME YAPIP PEŞİN PARA ÖDEDİM"

Hakim karşısına çıkan Akın T., ev ilanlarına bakarken Hakan isimli bir kişiyle tanıştığını, onun evini Ebru Elver'e kiraladığını ve parayı da Hakan adlı kişiye verdiğini söyledi. Mahkeme duruşmada Ebru Elver'i de dinledi. Bir emlak sitesinde kiralık ev ilanı gördüğünü ve sanığa ulaşıp buluştuklarını söyleyen şarkıcı, "Kırtasiyeden kira kontrat örneği aldık. Bir kafede oturup 6 aylık sözleşme yaptık. Parayı peşin verdim. Benden bir hafta zaman istedi. Bir hafta sonunda evi teslim etmedi. Ama anahtarı vermişti" dedi.

"İÇERİDE BİRİNİN OLDUĞUNU FARK EDİP ÇOK ŞAŞIRDIM"

Bir haftanın sonunda anahtarla eve gittiğini anlatan Ebru Elver, "Kapının içerden kilitlendiğini, içerde birinin oturduğunu fark ettim. Hakan isimli kişi içerden çengeli kaldırıp kapıyı açtı. Ben çok şaşırdım. Hakan bana dairenin kendisine ait olduğunu ve burada yaşadığını söyledi. Hakan'a evi kiralayan Akın'dan bahsettim ve sözleşmeyi gösterdim. Kendisinin daha önceden Akın'a oda kiraladığını söyledi" diye konuştu. Maddi zararının olduğunu ve zararının da karşılanmadığını belirten şarkıcı, sanığın cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme Hakan isimli kişinin tanık olarak davaya zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Gözden Kaçmasın