Ünlü oyuncu Gamze Özçelik dünyaevine girdi! Gamze Özçelik'in eşi Reshad Strik kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Arka Sokaklar, Tatlı Hayat, Serseri gibi pek çok yapımda rol alan ünlü oyuncu Gamze Özçelik dünyaevine girdi. Özçelik'in eşi birçok dizide oyunculuk yaparken TRT ekranlarında sunuculuk görevini de üstlendi. Avustralya dünyaya gelen Boşnak kökenli bir ailenin çocuğu olan Strik'in hayatı merak konusu oldu. İşte Ünlü oyuncu Gamze Özçelik'in eşi Reshad Strick hakkında merak edilen detaylar..

Elif Büşra Cebeci

Oluşturma: 09.06.2024 21:27

Güncelleme: 09.06.2024 21:27

Eski oyuncu ve Umuda Koşanlar Derneği kurucusu Gamze Özçelik evlendi. Çiftin mutlu anları sosyal medya üzerinden yayınlanırken Özçelik'in eşi merak konusu oldu. Ünlü oyuncunun eşi Reshad Strik 2014 yılında "Filinta", 2015 yılında "Diriliş Ertuğrul" dizisilerinde yer aldı. İşte Gamze Özçelik'in eşi Reshad Strik'in hayatı, yaşı ve mesleği...

GAMZE ÖZÇELİK'İN EŞİ RESHAD STRİK KİMDİR?

Reshad Strik 22 Haziran 1981 tarihinde, Avustralya'nın Canberra şehrinde Boşnak kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.

Avustralya'nın Central Coast bölgesinde büyüyen Reshad Strik ilk gençlik yıllarında sörf ve boks ile ilgilendi.

Ulusal bir reklam filminde rol aldıktan sonra Avustralya Tiyatro ve Sanat Akademisi'ne katıldı. Mezun olduktan sonra "Blue Heelers" adında bir televizyon şovuna konuk oldu.

"Headland" adlı dizide rol almasının ardından ABD'nin Los Angeles şehrine gitti.

Amerika’da ilk olarak "Tepenin Gözleri 2"de "Mickey" adlı bir Amerikalı askerini canlandırdı. Sonrasında ise ünlü şarkıcı Jessica Simpson'ın "A Public Affair" klibinde rol aldı.

Hong Konglu yönetmen Fruit Chan'ın psikolojik gerilim filmi olan "Don't Look Up" filminde ilk kez başrol olarak yer aldı.

2010 yılında Saraybosna'da dünyaevine girdi. Bosna Hersek'te iki uzun metrajlı film ve reklam çalışmaları yaptı ve 2013 yılında Türkiye'ye geldi.

2014 yılında "Filinta" dizisinde rol aldı. Ardından 2015 yılında, "Diriliş Ertuğrul" dizisinde "Ömer" karakterini canlandırdı.

Gözden Kaçmasın