Uğur Poyraz Ekol TV'de açıkladı: İYİ Parti'den AK Parti'ye geçecek vekil iddialarına yanıt

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, partisinden 6 vekilin AK Parti'ye geçeceği yönündeki iddialara Ekol TV'de yanıt verdi. Partisinin kolektif bir mücadele verdiğini söyleyen Poyraz, "Bu konu ve benzeri açıklamaların bizim açımızdan çok bir ciddiyeti olduğunu düşünmüyorum. Hiçbir vekilimizin de İYİ Parti'nin kuruluş felsefesine bir siyasi tercihte bulunacağını düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

Sinan Turp

Oluşturma: 10.06.2024 17:49

Güncelleme: 10.06.2024 17:49

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin yankıları sürerken, İYİ Parti'de de sıcak gelişmeler yaşanıyor. Partide bazı vekillerin AK Parti'ye geçeceği yönündeki iddialar kulislerde konuşulmaya başladı.

Ekol TV'de Pınar Işık Ardor'un sunumuyla ekranlara gelen Geniş Açı programına canlı bağlantıyla katılan İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, söz konusu iddialara yanıt verdi.

"BİZİM AÇIMIZDAN ÇOK BİR CİDDİYETİ YOK"

Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu'nun da katıldığı programda iddialarla ilgili konuştuğunu anımsatan Poyraz, AK Parti'nin 20 yıllık uygulamalarına karşı örgütlenmiş bir parti olduklarını söyledi. Poyraz, "Bizim kuruluş ilkelerimiz, felsefelerimiz bunun üzerine olmuşken, partimizin kuruluşundaki yetkili organları bu niyetle bir araya gelmiş ve kolektif bir mücadele verirken bu konu ve benzeri açıklamaların bizim açımızdan çok bir ciddiyeti olduğunu düşünmüyorum. Hiçbir vekilimizin de İYİ Parti'nin kuruluş felsefelerine, kuruluş ilkesine ve hilafına bir siyasi tercihte bulunacağını düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın