TUVA CİHANGİR ATASEVER CANLI TAKİP HAZİRAN 2024: Tuva Atasever uzay yolculuğu canlı izle

Tuva Cihangir Atasever canlı takip Haziran 2024: Türkiye’yi uzay yarışında bir üst lige taşıyacak olan yolculuk başladı. Ülkemizin ikinci astronotu Tuva Cihangir önemli bir görev için New Mexico’dan fırlatılan uzay aracıyla görevine başladı. İşte Tuva Atasever uzay yolculuğu canlı izle

Mücahit Dere

Oluşturma: 08.06.2024 17:50

Güncelleme: 08.06.2024 17:50

Tuva Cihangir Atasever canlı takip Haziran 2024: Tuva Atasever uzay yolculuğu canlı izle… Türkiye'nin ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever'in de içinde yer aldığı "Galactic 07 uzay uçuşu" başladı. Araç New Mexico'daki tesisten 17.30'da fırlatıldı. Yolculuğun 1 saat 10 dakika sürmesi beklenirken Atasever'in, mikro yer çekimi ortamında 7 bilimsel deneyi gerçekleştirmesi planlanıyor. Vatandaşlar da seyahati canlı olarak izlemenin yollarını arıyor. İşte detaylar…

TUVA CİHANGİR ATASEVER UZAY YOLCULUĞU CANLI İZLE İÇİN TIKLAYINIZ

TUVA CİHANGİR ATASEVER CANLI TAKİP HAZİRAN 2024

Türkiye'nin göklerdeki başarısı uzayda da devam ediyor. Uzay alanında büyük atılımlara ve çalışmalara yönelen Türkiye, Astronot Alper Gezeravcı'nın uzaya gitmesinin ardından bugün de Astronot Tuva Cihangir Atasever'in yörünge altı araştırma uçuşuna şahitlik edecek.

TUVA ATASEVER UZAY YOLCULUĞU CANLI İZLE

Saat 17:30'da havalanan uzay aracında 6 kişilik ekip yer alıyor. Galactic 07 ekibinde ABD'li iki, bir İtalyan astronot, iki pilot ve Tuva Cihangir Atasever bulunacak. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin uzaya göndereceği ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever ilgili bir paylaşım yaptı. Kacır paylaşımında; "İkinci astronotumuz AstroTuva , yörünge altı araştırma uçuşuyla uzay yolcusu…" ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın