Tanıtıma saatler kala iOS 18’in yeni özellikleri ortaya çıktı! Uygulama simgeleri değişiyor

Apple’ın yeni işletim sistemlerini tanıtacağı WWDC 2024 etkinliğine artık sayılı saatler kaldı. Etkinlik öncesi pek çok detayı öne çıkan iOS 18’in, tanıtıma saatler kala bilinmeyen iki yeni özelliği daha ortaya çıktı.

Okan Güleş

Oluşturma: 10.06.2024 10:52

Güncelleme: 10.06.2024 10:52

Apple için bugün büyük gün. ABD merkezli teknoloji devi, tüm iPhone, iPad, Mac ve Watch kullanıcılarının merakla beklediği yeni işletim sistemlerini tanıtacak. 

Etkinliğe en çok damga vuracak yenilik ise yapay zeka destekli iOS 18 olacak. iPhone’ların tarihi güncellemesi olarak nitelendirilen iOS 18, 25’ten fazla yeni özellikle gelecek. Etkinliğe sayılı saatler kala 9to5mac.com isimli kaynak, yeni güncellemeye ilişkin son gelişmeleri paylaştı.

IOS 18 İLE IPHONE UYGULAMALARINA İKİ YENİLİK

İlk gelişme uygulamalara karanlık mod desteğinin gelmesi. iOS 18 ile birlikte uygulamalar artık karanlık mod ile uyarlanacak ve koyu bir renk tonu ile değişebilecek. Özetle sistem kromuna uyacak şekilde yeniden tasarlandı.

Bir diğer gelişme de yine uygulamalarla ilgili. Kullanıcıların uzun süredir beklediği uygulama kilitleme desteği nihayet yeni güncellemenin bir parçası olarak gelecek. Kullanıcılar Face ID veya Touch ID biyometrisini kullanarak uygulamanın kilidini açabilme imkanına sahip olacak. 

iOS 18 ile ilgili daha önceki içeriklerimize buradan erişebilir, iOS 18 tanıtımının canlı yayın bilgisine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Macrumors.com

Gözden Kaçmasın