Öne Çıkanlar

Gündem 10.06.2024 19:35
CHP'li Yücel: Görüşmelerin amacı ülkenin normalleşmesi

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın CHP'ye gerçekleştireceği ziyarete ilişkin, "Bu görüşmelerin, ilişkinin, diyaloğun temel amaçlarından birisi ülkenin normalleşmesi" dedi.

Gündem 10.06.2024 17:42
Uğur Poyraz Ekol TV'de açıkladı: İYİ Parti'den AK Parti'ye geçecek vekil iddialarına yanıt

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, partisinden 6 vekilin AK Parti'ye geçeceği yönündeki iddialara Ekol TV'de yanıt verdi. Partisinin kolektif bir mücadele verdiğini söyleyen Poyraz, "Bu konu ve benzeri açıklamaların bizim açımızdan çok bir ciddiyeti olduğunu düşünmüyorum. Hiçbir vekilimizin de İYİ Parti'nin kuruluş felsefesine bir siyasi tercihte bulunacağını düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

Gündem 10.06.2024 14:56
CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan İçişleri Bakanı Yerlikaya ile görüştü

CHP'li Murat Bakan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile bir araya geldi. CHP'li Bakan, "Biz, çözüm üretemediğimiz noktalarda muhalefet yapmaya devam ederiz. Ama belki birçok konuda sadece konuşarak, görüşerek, karşılıklı birbirimizi dinleyerek çözmemiz mümkün. Dolayısıyla bu görüşmeler bunun için önemli" dedi

Gündem 09.06.2024 13:27
Bakan Fidan, Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye ile görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Doha’da Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile görüştü.

Gündem 08.06.2024 00:45
Ferhat Murat: İYİ Parti'den 4 vekil Pazartesi ya da Salı günü AK Parti'ye geçecek

Ekol TV'de Pınar Işık Ardor'un moderatörlüğünde ekrana gelen Kontrol Noktası programında Gazeteci Ferhat Murat, Erdoğan-Akşener görüşmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Murat, önümüzdeki hafta içi İYİ Parti'den AK Parti'ye 4 vekilin geçeceğini söyledi.

Gündem 07.06.2024 15:04
DDK BAŞKANI SALİH TANRIKULU KİMDİR? Atama kararı Resmi Gazete’de! Salih Tanrıkulu aslen nereli?

DDK Başkanı Salih Tanrıkulu kimdir? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan Resmi Gazete kararı yayımlandı. Resmi Gazete’deki karara göre Devlet Denetleme Kurulu (DDK) başkanlığı görevine Salih Tanrıkulu getirildi. Salih Tanrıkulu aslen nereli?

Gündem 07.06.2024 00:44
Erdoğan: Mirziyoyev Özbekistan'ı tekrar şaha kaldırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile birlikte Devlet Nişanı Tevcih Töreni'ne katıldı. Erdoğan, "Kardeşim Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'in, büyük bir devlet olan Özbekistan'ı tekrar şaha kaldırdığını memnuniyetle görüyoruz. Türkiye olarak, Türk kardeşleri olarak biz de kendisiyle gurur duyuyoruz." dedi.

Gündem 06.06.2024 18:31
Kurtulmuş: Türk dünyasının güçlenmesi, dünya barışının sağlanmasına bir katkıdır

TBMM Başkanı Kurtulmuş, 300 milyonluk Türk dünyasının ve dostlarının yeni, adil, hakkaniyetli bir dünyanın kurulması için mücadele etmesi gerektiğini belirterek, "Türk dünyasının güçlenmesi, dünya barışının sağlanmasına bir katkıdır, bir imkandır" dedi.

Gündem 05.06.2024 15:28
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Erkan Baş'ı kabul etti

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş'ı kabul etti

Gündem 05.06.2024 15:12
Destici: Hakkâri'ye kayyum atanmasını destekliyoruz

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, Hakkâri Belediyesi'ne yönelik polis operasyonuna ilişkin, "Hakkâri Belediyesi'ne kayyum atanmasını destekliyoruz” dedi.

Gündem 04.06.2024 11:22
Dışişleri Bakanı Fidan: Çin'in Filistin konusundaki duyarlılığının son derece memnuniyet verici

Dışişleri Bakanı Fidan, Pekin'de Çinli mevkidaşı Vang Yi ile bir araya geldi. İkili görüşmenin ardından basın toplantısında konuşan Bakan Fidan, Çin'in Filistin konusundaki duyarlılığının son derece memnuniyet verici olduğunu vurguladı.

Gündem 04.06.2024 09:44
KABİNE TOPLANTISI SAAT KAÇTA (HAZİRAN 2024)? İkramiye, bayram… Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak?

Kabine Toplantısı saat kaçta (Haziran 2024)? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında düzenlenen Kabine Toplantısı emekli vatandaşlar ile Kurban Bayramı tatili planlayanların gündeminde. Şehir dışı planları yapan ya da emeklilik maaşı ile ikramiyesine bir an önce kavuşmak isteyenler konuyu araştırıyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak?

Gündem 03.06.2024 13:26
Gözaltına alınan Hakkari Belediye Başkanı görevden alındı! İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı

Hakkari’nin DEM’li Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış, yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Öte yandan İçişleri Bakanlığı, Akış'ın görevden uzaklaştırıldığını ve nedenlerini açıkladığı yazılı bir açıklama yaptı.

Gündem 02.06.2024 06:40
Eski İYİ Partili Türker Yörükçüoğlu'nun yeni partisi belli oldu

Eski İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Türker Yörükçüoğlu, Büyük Birlik Partisi'ne (BBP) katıldı. Yörükçüoğlu, Mustafa Destici'nin yardımcısı oldu. Destici, Yörükçüoğlu'nun görevine ilişkin "Türker kardeşimiz yuvasına döndü" dedi.

Gündem 01.06.2024 18:26
CHP lideri Özel, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı için adayı açıkladı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı için adayının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu bildirdi.