Öğretmen dövenler 300'er bin TL kefaletle serbest kaldı

Darıca'da okulu basarak sınıftaki öğretmenin üzerine yürüyen, araya giren bir başka öğretmeni ise darp eden M.A. ve akrabası S.A., 300'er bin TL kefalet ödemeleri şartıyla serbest bırakıldı.

Eyüp Serbest

Oluşturma: 29.05.2024 18:38

Güncelleme: 29.05.2024 19:07

Daha önce de öğretmene şiddet olayıyla gündeme gelen Darıca'daki Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu'nda, önceki gün birinci sınıf öğrencisi 2 kız çocuğu kavga etti. Akşam eve giden öğrencilerden biri, kavgayı babası M.A.'ya anlattı.


ÖĞRENCİYİ DÖVMEK İÇİN OKULA GELDİ

Dün sabah saatlerinde okula gidip, kızının eğitim gördüğü sınıfa giren M.A., sınıf öğretmeninden çocuğu ile kavga eden öğrenciyi kendisine göstermesini istedi. M.A. sınıf öğretmeninden olumsuz yanıt aldı. Bunun üzerine M.A. okula çağırdığı yakınları ile sınıf öğretmeninin üzerine yürüdü. Bu sırada araya giren başka bir öğretmen tekme ve yumrukların hedefi oldu.

ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILDILAR

O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı. Darp edilen öğretmen Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek darp raporu aldı. Şikayet sonrası veli M.A. ile yakınları S.A. ve İ.A. gözaltına alındı. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler, bugün Gebze Adliyesi’ne sevk edildi. İ.A., savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılırken, hakim karşısına çıkan M.A. ve S.A., adli kontrol tedbiri kapsamında 300’er bin TL kefaletle serbest bırakıldı.

BAKAN TEKİN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabı üzerinden öğretmenin darbedilmesine şu sözlerle tepki göstermişti: “Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki bir okulumuzda öğretmenimize yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınıyor, şiddetin her türlüsüyle mücadelede kararlılığımızı yineliyorum. Bakanlık olarak bu menfur olayla ilgili soruşturmayı başlattığımız gibi adli sürecin de takipçisi olacağız. Okullarımızın daha güvenli hale gelmesini amaçlayan ve içerisinde şiddete karşı yasal düzenlemelerin de yer aldığı yeni ÖMK'nin bir an önce hayata geçirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu vesile ile okuldaki güven ikliminin tesisi ve eğitim süreçlerinin daha sağlıklı ilerleyebilmesi için sene başında hayata geçirdiğimiz ‘Veli Randevu Sistemi’nin önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Meslektaşımıza ve eğitim ailemize geçmiş olsun."

Gözden Kaçmasın