Mustafa Balbay, Erdoğan-Özel görüşmesini Ekol TV'de değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel görüşmesi bugün saat 16.00’da CHP Genel Merkezi'nde olacak. Ekol TV'de yayımlanan Zeliha Saraç ile Gündem programına konuk olan Gazeteci-Yazar Mustafa Balbay gerçekleşecek görüşmeyi değerlendirdi.

Mehmet Bayar

Oluşturma: 11.06.2024 12:41

Güncelleme: 11.06.2024 12:43

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in 2 Mayıs’ta AK Parti Genel Merkezinde ziyaret ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün saat 16.00’da CHP Genel Merkezinde Özel ile görüşecek. Yaklaşık 18 yıl sonra ilk kez CHP Genel Merkezi’ne gidecek olan Erdoğan’ı ağırlamak için özel hazırlık yapıldı. Saat 16.00'da başlayacak olan ziyareti önemli kılan ise yerel seçimler sonrasında Özel’in Erdoğan’ı ziyaretiyle başlayan “siyasette normalleşme, yumuşama” sürecinin devam edip etmeyeceğinin göstergesi olarak görülüyor.

BU GÖRÜŞME TÜRK SİYASETİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Bugün gerçekleşecek görüşmeyle ilgili Gazeteci-Yazar Mustafa Balbay, Ekol TV'de yayımlanan Zeliha Saraç ile Gündem programında önemli açıklamalarda bulundu. Gazeteci Balbay: "Bu tür görüşmelerin her zaman bir dili olur. Biz iktidarla muhalefet arasında yaşanan diyaloga pek alışkın değiliz. Bu durum Türkiye içinde yeni. Bu görüşmenin her detayı bir haber niteliği taşıyor. Bu görüşmeyi çok önemsiyorum. Bu oldukça olumlu bir süreç. Bu konularda görüşme sonrası açıklık olması gerekir. Görüşme sonrası şeffaf bir açıklama olmazsa herkes bir şeyler üretmeye başlar. Görüşmenin sonucunu çok abartmamak gerekiyor. Özgür Özel görüşme sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bunu istedik ve aldık derse bu CHP için iyi bir durum olmaz. Çünkü bu durum sonrası CHP iktidarın uydusu haline gelebilir. Burada ince bir çizgi var" ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın