Bahçeli'den Özel'e sert sözler: Yumuşak duruş MHP ile bağdaşmaz asla da yakışmaz

MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e sert sözlerde bulunarak, "Yumuşak duruş MHP ile bağdaşmaz asla da yakışmaz" dedi.

Meltem Kaya Sapmaz

Oluşturma: 04.06.2024 10:37

Güncelleme: 04.06.2024 11:27

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Hakkari Belediye Başkanı'nın görevden alınmasıyla ilgili konuşan Bahçeli, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve ekibini kutladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e sert eleştirilerde bulunan Bahçeli, "Yumuşak duruş MHP ile bağdaşmaz asla da yakışmaz" diyerek kayyuma karşı olanların "Bölücü terör örgütlerini destekledikleri açıktır" ifadelerinde bulundu.

Bahçeli'nin konuşmalarından satırbaşları:

31 Mart ve 2 Haziran seçimlerini dikkatle yorumlayıp, özgüven içinde analiz edeceğiz. Yeri geldiğinde özeleştiri yapmaktan çekinmeyeceğiz.

Arka arkaya eklemlenen seçimler dönemi şimdilik kapanmıştır. Ülkemizi ve milletimiz meşgul eden meselelere kilitlenmekten başka seçeneğimiz de kalmamıştır.

Yumuşama kisvesi altında lafla peynir gemisi yürütenlerin ne yapacağı ayrıca ele alınmalıdır. MHP konu mankeni değil, kendi gündemini inşa etmede muvafakiyet sahibidir. Milliyetçilik ile demokrasinin ikiz kardeş olduğu alanen ortadadır. Sözde demokrat olanların bu gerçeğin hakkını bırakınız teslim etmeleri için kırk fırın ekmek yemeleri faydasızdır.

ÖZEL'İN KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İLE İLGİLİ SÖZLERİNE BAHÇELİ'DEN SERT TEPKİ

CHP Genel Başkanı'nın yenilenen Pınarbaşı Belediye Başkanlığı seçiminin ithamında MHP ve Kayseri milletvekilimize karşı nezaketsiz tutum mesnetsiz ve temelsizdir. MHP 31 Mart 2024 tarihinde Pınarbaşı Belediye Başkanlığı seçimlerinde usulsüzlüklerin olduğunu iddia etmiş, bu iddianın ardından seçimin tekrarı kararlaştırılmıştır. Kayseri milletvekilimizin terör estirdiğini söyleyen CHP Genel Başkanı'nın sözleri bunlar mı olmalıydı!

MHP'nin herhangi bir milletvekilini terörle ilişkilendirmek yumuşama pozları veren bir zatın edepsiz beyannatı, eşik tanımayan hezeyanıdır. CHP Genel Başkanı terör ve terörist görmek hususunda önüne geçemediği bir merak içindeyse bize değil, yanı başında kol kola girdiği DEM'li bölücülere bakması doğru tercih olacaktır. Bize küstahça üslup hatırlatması yapan bu şahsın önce kendi ağzını yıkaması, diline hakim olması, gözünü bize kestirmesi ikazen tavsiyemdir.

BİZE TOKAT ATANA YA AYNI ŞEKİLDE CEVAP VERİRİZ YA DA O ELİ KIRIP ATARIZ

Yalan ve yanlışlarla dolu iddialarda bulunan CHP genel başkanının yolu yol değildir. Kendisi aklına geleni söyleyecek, sonra da normalleşme ve yumuşamadan bahsedecek. Yumuşak duruş MHP ile bağdaşmaz asla da yakışmaz. Bir yanağımıza tokat atana diğerini dönemeyiz. Ya aynısıyla cevap veririz ya da o eli kırıp atarız.

Dümenciliğin sonu aylaklık ve ayakçılıktır. Biz kendimizi hiçbir zaman yüksekte görmedik. Sadece ikiyüzlülerin seviyesine inmedik, inmeye de aklımızdan geçirmedik. Dünya alemin derdi biz olmuşuz, anlaşılan uykuyu da haram etmişiz. Halkın, hakkın ve hakikatin peşinde koşar adımlarla ilerleyeceğiz. Türk milletine şerefle karşılıksız sevdayla stratejik imkanlarla hizmet etmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bizde geri adım olmaz.

TİYATRO PERDELERİNE KARNIMIZ TOKTUR

Bizim kalbimizin hisarlarında çarpan vatan ve millet sevgisidir. Siyasette yumuşama arayanlar önce bu sevgide uzlaşacak cesareti gösterebilmelidir. Bunun dışında açılan tiyatro perdelerine karnımız toktur.

Türkiye'yi tıpkı bir bayrak gibi taşımaktan vazgeçmeyeceğiz. Yumuşama ve normalleşme diyenler Türk ve Türkiye sevgisinde, Türk Milleti'nin ortak aklında buluşmaya tamam diyorlarsa bunu fikir ve fiilleriyle tescil ediyorlarsa bize her yer Türkiye'dir. Uzlaşmanın adresi büyük Türk milletidir. DEM'lenmek bu çatıyı çökertme girişimidir. MHP ile Cumhur İttifakı'nın böylesi bir tükenişe izin vermesi akla, mantığa, vicdana, kutlu ceddimize A'dan Z'ye hakaret olur.

HAKKARİ BELEDİYE BAŞKANI HAMDOLSUN GÖZALTINA ALINDI

Hakkari belediyesi başkanı hamdolsun görevden alınıp, gözaltına alınmıştır. İçişleri Bakanımız hukuk çerçevesi altında devreye girmiştir. Bu kapsamda İçişleri Bakanı ve ekibini yürekten kutluyorum. Bir teröristin aday gösterilmesi, devlet ile yöre halkının karşı karşıya getirmenin hazırlığını yapmaktır. Örgüt propagandası yapmaktan yargılanması süren bir PKK'lının seçimlere katılması başlı başına bir skandaldır. Halkın iradesine ket vuran bayraksızlar bellidir. Türk ve Türkiye düşmanlığında söz kesen hainler bellidir. Kayyuma karşıyız sözleriyle bölücü terör örgütüne destek veren kişiler bellidir.

TERÖRİST BELEDİYE BAŞKANI İSTEMİYORUZ

Türkiye muz cumhuriyeti değildir. Güney sınırlarımız boyunca terör devleti ayağını kuranların hevesleri sadece kursaklarında bırakılmakla kalınmayacak, Türk milletinin kudretini en ağır şekilde görecekler. Türkiye'nin bölünmesini isteyenler, Türk milletinde kahraman bitmez, şehitler tepesi boş beklemez. Doğu'dan Batı'ya tüm Türkiye'de terörist belediye başkanı, terörist milletvekili istemiyoruz. Sözde kayyum edebiyatı yapanlar, önce PKK'ya nasıl baktıkları DEM'e nasıl baktıklarını netliğe kavuşturmakla yükümlüdür. 5. kol faaliyeti içinde nasıl zehir döktüklerini açıkça göreceksiniz. Gerçek emellerini maskeleyerek normalleşme ve yumuşama sözlerini tedavüle sokan DEM'lenmiş CHP'ye sormak isterim, bizim hangi konuda yumuşa huylu olmamızı bekliyorsunuz? Nasıl bir uzlaşma ve normalleşme vasatı kafanızdan geçiriyorsunuz? Yumuşayarak ve normalleşerek hangi karara varacaksınız?

TERÖRİST DEMİRTAŞ'A ÖVGÜLER YAĞDIRANLAR MAKSADINIZ NEDİR?

Terörist Demirtaş ve DEM'e övgüler yağdıranlar maksadınız nedir? Bunların hangisinde yumuşayalım? Allah esirgesin sizin telkinlerinize kapıldık diyelim, aziz ecdadımıza ne diyeceğiz? Eğer bilddiğiniz bir şey varsa itiraf ediniz. Gafletteydik, uyuyorduk, bilmedik, düşünmedik mi diyeceksiniz. Korktuk ve saklandık mı diyeceksiniz. Bu kokuşmuşluğu nasıl telafi edecekler? Böylesi bir karanlıkta ısrar devam ederse bunu tarihe nasıl anlatacaklar? Bunun vebalini nasıl ödeyecekler? Büyük Türk milleti birliğini sonuna kadar müdafaa edecektir.

KURDUN BOYNUNA TASMA GEÇMEZ

Hesaplaşma teklifimizi tekrar ediyorum hodri meydan diyorum. Kurdun boynuna tasma geçmez geçerse itin boynuna geçer.

Gözden Kaçmasın