Meta düğmeye bastı! WhatsApp ve Instagram’a ortak yenilik

Popüler sosyal medya uygulamalarının sahibi olan Meta, Instagram ve WhatsApp için yeni bir çapraz bağlantı özelliğini test ediyor. Kullanıcılar, Instagram Hikayaleri’ndeki paylaşımlarını WhatsApp üzerinden de yapabilecek. İşte ilk bilgiler!

Okan Güleş

Oluşturma: 10.06.2024 14:50

Güncelleme: 10.06.2024 14:58

Son dönemde tüm uygulamalarını elden geçiren Meta, özellikle WhatsApp üzerinde yaptığı güncellemeler ile kullanıcıyı memnun etmeyi başarıyor.

Instagram ve Facebook arasındaki entegrasyonu güçlendiren Meta, WhatsApp için de çapraz bağlantı desteğini getiriyor. İlk test görüntülerine göre kullanıcılar, Instagram’daki bir Hikayeni WhatsApp’ta da paylaşabilecek.

INSTAGRAM HİKAYELERİ WHATSAPP’TA PAYLAŞILABİLECEK

WhatsApp’ın çapraz paylaşıma dahil edilmesi, doğrudan mesajlaşma uygulamasına paylaşım yapmaya izin verecek. Bu paylaşımların WhatsApp Durumlar bölümünde yer alması bekleniyor. Elbette bunların 24 saat içerisinde kaybolacağını da bilmenizde fayda var.

Instagram Hikayeleri şu anda “Facebook’ta Paylaş” seçeneği ile doğrudan Facebook hesabında paylaşılabiliyor. Yani kullanıcıların ayrıca Facebook’a girip Hikaye eklemesine gerek kalmıyor. “WhatsApp’ta Paylaş” düğmesiyle birlikte mesajlaşma hizmeti buna dahil edilebilir.

Öte yandan Instagram’da bulunan her özellik, ne yazık ki WhatsApp’ta sunulmuyor. Yani etkileşimli çıkartmalar gibi bazı öğelerin WhatsApp’ta görüntülenmesi mümkün olmayabiliyor.

Gözden Kaçmasın