Loreena McKennitt Türkiye'de vereceği 3 konserle hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor

Farklı kültürle arasında bağ kuran Kanadalı müzisyen, besteci ve multienstrümantalist Loreena McKennitt dünya turnesinin Türkiye ayağında İzmir, Ankara ve İstanbul'da konser verecek.

Senem Uluhan

Oluşturma: 07.06.2024 11:37

Güncelleme: 07.06.2024 11:37

30 yılı aşan kariyerinde "Eklektik Kelt" müziğiyle dünya çapında 20 milyona yakın albüm satan sanatçı, 30 Haziran'da İzmir Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu'nda, 1 Temmuz'da Ankara Atılım Üniversitesi Atılım Sahne'de, 2 Temmuz'da ise Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda dinleyicileriyle buluşacak.

McKennitt , Pasion Turca organizasyonuyla gerçekleştireceği konserlerinde, bu yıl piyasaya sürdüğü " The Road Back Home" albümünün yanı sıra Türk hayranları için özel şarkılarını da seslendirecek.

İlk albümü "Elemental"ı 1985'te çıkaran ve şimdiye kadar 20 stüdyo albümüne imza atan Loreena McKennitt, Kanada'nın en önemli müzik ödülü Juno ve Billboard Uluslararası Başarı Ödülü başta olmak üzere çok sayıda ödüle değer görüldü.

'KÜLTÜRLER ARASI KARIŞIMI SEVİYORUM'

Kanada'lı sanatçı Loreena McKennitt bir röportajında 'Kültürler arası karışımı seviyorum.İnsanların göç tarihi hakkında daha fazla şey öğrendikçe bundan büyük ölçüde ilhan alıyorum.' dedi.1995 'ten beri Türkiye'sahne aldığını ve yıllardır hem sahne almak içim hem de onun dışında çok kez geldiğini vuruguluyor.Başarılı sanatçı, kariyeri boyunca iki kez Grammy ödüllerine aday gösterildi.

Loreena McKennitt dünya turnesinin Türkiye ayağında İzmir, Ankara ve İstanbul'da müzikseverlerle buluşacak.

Konser biletleri "Biletix", "Bubilet", "iticket" ve "Passo" platformlarından temin edilebilecek.

Kaynak: AA

Gözden Kaçmasın