canli-yayin
logo
DOLAR33.02%0.17
EURO35.93%0.52
Eur/Usd1.07%0
Gram Altın2411.43%0.42

Euro 2008 ruhu

Onur Yıldız
Onur Yıldız

Giriş: 28.06.2024 14:51

Güncelleme: 28.06.2024 14:51

"Bizim Çocuklar" gruptan çıktı ve bizi gururlandırdı. Şimdi sırada Avusturya var. Mart ayında Avusturya ile oynadığımız hazırlık maçında yediğimiz 6 gol herkesi endişelendiriyor ama ben farklı düşünüyorum.

Ya Fransa çıksaydı? Ya İspanya çıksaydı? Elendiğimizde şunu diyecektik. "Rakip çok güçlüydü. İyi mücadele ettik…" Ama şimdi hayal kurabiliyoruz. Çeyrek finalde kimle eşleşiriz, ne yaparız, yarı finale çıkar mıyız? Bunları konuşup tartışabiliyoruz. Rakibimiz Avusturya’nın çıkışta olduğu bir gerçek. Oyuncuları çok formda. Ama ‘Bizim Çocuklar’ın da kapasitesi ve yeteneği beni heyecanlandırıyor. Bireysel olarak önemli yeteneklerimiz var. Real Madridli, Interli, Borussia Dortmundlu yıldızlarımız var. O halde neden olmasın?

Çekya maçında rakip 10 kişiydi. Gürcistan tecrübesizdi. Ama tarih bunları yazmaz. Tarih tabelayı yazar. Çeyrek finale kim çıkmış? Onu yazar. Ayrıca 6-1’lik yenilginin rövanşını almak için de büyük bir fırsat yakaladık.

Tıpkı Euro 2008’deki gibi kaoslar, tartışmalar, kadro tercihi, takım içi sıkıntılar gibi birçok problemin yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. 16 yıl önce tüm bunların gölgesinde finalin kapısından döndük. Şimdiki Milli Takım da bana o günleri hatırlatıyor.

Unutmadan şu konuya da değineyim. Cenk Tosun’un Çekya karşısında attığı galibiyet golünden sonra Barış Alper’in sevinmediği iddia ediliyor. Böyle düşünenlerin soyunma odasında karşılıklı göbek attıkları videoyu izlemesini tavsiye ederim.

Avusturya’yı eleyip yolumuza devam edeceğiz. Bence bu turnuvada daha yapacak çok şeyimiz