Başkanlık seçimi öncesi ipuçları

Onur Yıldız

Oluşturma: 05.06.2024 13:24

Güncelleme: 05.06.2024 13:24

Fenerbahçe’de başkanlık seçimi için geri sayım başladı. Ancak son açıklamaların ardından tansiyon beklenenden fazla yükseldi ve yarış kızıştı. Fenerbahçe kamuoyunda yarış başladığında Aziz Yıldırım önde gözüküyordu. Anketlerde hep Aziz Yıldırım çıkıyordu. Fakat Ali Koç, Jose Mourinho’yu getirerek en büyük hamleyi yaptı. Bunun ardından Ali Koç öne geçti ve rüzgarı tersine çevirdi.

AZİZ YILDIRIM STRATEJİ DEĞİŞTİRDİ

Mourinho’nun ismini öne süren Aziz Yıldırım, Ali Koç’un bu konuda erken adım atması sonrası strateji değiştirdi ve sert eleştirilerle Koç’un yeni yönetim listesine yüklenmeye başladı. Özellikle Acun Ilıcalı’yı hedef alan Yıldırım hem sportif hem saha dışı konularda açtı ağzını yumdu gözünü. Hatta hakaret bile etti. Halbuki Aziz Yıldırım kampanyaya başlarken daha sportif söylemlerle yola çıkmıştı. Bakalım bu taktik tutacak mı?

Ali Koç ise birkaç gün soğukkanlılığını korurken son yaptığı ‘’Şekip Mosturoğlu’ ile çalışmam’’ açıklaması ile gerginliği arttırdı. Başkanlık seçimi öncesinde divan kurulu başkanlığı için de yarış olacak. Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu’nu; Ali Koç ise Vefa Küçük’ü destekliyor. Cumartesi sabahı bu seçimi kazanan başkanlık yarışı öncesi camiaya BİZ ÖNDEYİZ mesajını verecek. Kimin adayı kazanırsa bize Pazar günkü başkanlık yarışı için ipucu vermiş olacak.

Bu arada Cumartesi günü yapılacak genel kurulda sesler yükselebilir ve sert tartışmalar yaşanabilir.

Umarız beklendiği gibi sert ve gergin bir ortam oluşmaz. Hak eden kazansın…

Gözden Kaçmasın