Kadıköy'de tepki çeken olay: Ambulansın içinde hasta olduğuna inanmayıp hastayı görmek istediler

Kadıköy'de siren çalarak acil hasta nakli yapan ambulansın önünü kesen motosikletli iki maganda, nakil olan hastayı görmek istedi. Hastaneye yetişmeye çalışan ambulans şoförü, magandalar yüzünden aracı durdurarak aracın içini gösterdi. Nakil olan hastayı gören magandalar ikna olmasının ardından olay yerinden uzaklaştı. O anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı

Sinan Turp

Oluşturma: 11.06.2024 09:56

Güncelleme: 11.06.2024 10:00

Bostancı yan yolda dün saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayda, bir belediyeye ait hasta nakil ambulansının önü motosikletli iki kişi tarafından kesildi. Siren çalarak hastaneye hasta yetiştirmeye çalışan ambulans şoförü ile tartışmaya başlayan trafik magandaları “Biz bu ambulansta hasta olduğuna inanmıyoruz" diyerek içerde bulunan hastayı görmek istediler.

Bir türlü hareket edemeyen ambulans şoförü çaresiz kalarak aracın yan kapısını açarak içerde bulanan hastayı motosikletli iki kişiye göstermek zorunda kaldı. Hastayı gören iki şüpheli ikna olunca olay yerinden ayrıldı.

İki trafik magandasının kask takmadıkları dikkat çekti. O anlar ambulans şoförü tarafından cep telefonuyla kayıt altına alındı. Ambulans trafik magandalarının ayrılmasının ardından hareket ederek hastayı hastaneye götürdü.

Gözden Kaçmasın