Partisinden ayrılanlara Devişoğlu'ndan sert açıklama: Utanın beyler utanın

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Partisinden ayrılıp başka partilere geçen siyasilere çok sert sözler söyleyen Dervişoğlu, "Bir dalı bırakmadan bir başka dalı tutmak maymunların stratejisidir" dedi.

Meltem Kaya Sapmaz

Oluşturma: 05.06.2024 10:41

Güncelleme: 05.06.2024 11:08

İYİ Parti Genel Başkanı Dervişoğlu, partisinden ayrılıp başka partilere geçenlere sert sözlerde bulundu. "Utanın beyler utanın" diyen Dervişoğlu, normalleşme ve yumuşama dönemiyle ilgili de eleştirilerini sıraladı.

Müsavat Dervişoğlu'nun konuşmalarından satırbaşları:

Çatallı bir sesten ulaşma türküsüyle milletimize yumuşama masalı anlatılıyor. Anormallikleri kendilerine bile şaşırtıcı geldiğinden normalleşmeden bahsediyorlar. Burada iktidara sesleniyorum, haydi normalleşelim. Yargıda, emniyette, jandarmada, devletin tüm kurumlarında tarikatları atın, görelim normalleşelim.

2011 yılından beri açık kapı politikanızla kevgire dönmüş hudutları koruyun, nüfus mühendisliği bitirin, haydi buyurun normalleşelim. Kapı arkalarında görüştüğünüz terör örgütleriyle yaptığınız pazarlıkların millete hesap verin normalleşelim.

Türk milletinin akılda, hukukta ve inançta birleşerek el ele kurduğu gazi Meclis'in idareyi denetleyebildiği, sizlerden hesap sorabildiği bir parlamenter sistem kurarak çabalayın, haydi buyurun normalleşelim. Cumhurbaşkanı hükümet sisteminden vazgeçin. Hukukun üstünlüğüne, kuvvetler ayrılığına dönün, normalleşelim.


OYNADIĞINIZ UCUZ FİLM İYİ PARTİ SAYESİNDE GÖSTERİMDEN KALKTI

Demokrat pozlarıyla bizi oyalamayın. Oynadığınız ucuz film İYİ Parti sayesinde gösterimden kalkmıştır. En tepede tek adam, küçük adamcıklarla, gece vakti yayımlanan Resmi Gazete ile büyükelçi unvanı ile tatile atanıyorlar.

Biz asla yevmiyeli figüran olmayacağız. Milletimizle birlikte bu oyunu da onların başlarına yıkacağız.

BİZ BU SORUMLULUĞU TAŞIYAMAYACAK VEFASIZLARA MAKAM VE MEVKİ VERMİŞİZ

İYİ Partimiz 7 yaşında. Olanı değil, olması gerekeni anlatacağız. Bir milletvekilinin parti değiştirdiğine ilk kez şahit olmuyoruz. Partimizden ayrılıp, başka siyasi partilere geçenlerle hiçbir olumsuz değerlendirme yapmadık. Suçu kimsede değil partimizde aradık.

Biz bu sorumluluğu taşıyamayacak vefasızlara makam ve mevki vermişiz. Önce Allah'a sonra kendilerini bir makam sahibi yapmak için dava arkadaşlarımızın tertemiz vicdanlarına havale ediyorum.

UTANIN BEYLER UTANIN!

Bizi ilgilendiren asıl mesele, milletvekili pazarlıklarının güneş motel pazarlıklarını aratmayacak bir arsızlıkla ve siyasi ahlaktan nasiplenmiş bir pervasızlıkla yapılmış olmasıdır. Suçlulukları psikolojilerine yansımış olacak ki bir de utanmadan bahaneler sıralıyorlar. Utanın beyler utanın. Bir milletvekilinin partisiyle bağını koparmadan, başka bir partinin kapısında istikbal dilenmesi ne kadar ayıp ise bir siyasi parti genel başkanının bu işe çanak tutması ayıp ve utanç vericidir. Ancak grup başkanvekili aracılığıyla ava çıktıysanız o başka.

KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI UNUTMAZ

Bir dalı bırakmadan bir başka dalı tutmak maymunların stratejisidir. Yüzleşmeden helalleşenlerin, hellalleşip gidenlerin iktidardan aldığı dönem hedefinin farkındayız. Muhalefeti tek elde toplamaya çalışıp iktidar ile oluşturacağı pazarlığı normalleşme diye satanların yumuşacık olup iktidara yaktıkları yeşil ışığı görüyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasının kendilerini gizleyeceklerini sanarak ortaya saçtıkları kirli pazarlıkların farkındayız. Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı asla unutmaz.

Gözden Kaçmasın