İstanbul'da denizde halıya sarılmış halde bulunan kadın cesedinin kimliği belirlendi

İstanbul Büyükçekmece'de denizde halıya sarılmış ve ayaklarına dambıl bağlanmış kadın cesedi bulundu. Cansız bedenin 24 yaşındaki Sedef Güler'e ait olduğu belirlendi. Güler'in ailesinin ise bir gün önce Avcılar İlçe Emniyete kayıp başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

Halide Tonga

Oluşturma: 07.06.2024 19:16

Güncelleme: 07.06.2024 23:38

İstanbul'un Büyükçekmece ilçesi Mimarsinan Merkez Mahallesi'nde balıkçı barınağında sabah saatlerinde balıkçılar denize atılmış bir halı buldu. Halının içinde ceset olduğunu fark eden balıkçılar, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, cesedi denizden çıkardı.

AYAKLARINA AĞIRLIK BAĞLANMIŞ HALDE BULUNDU

Ayaklarına dambıl bağlandığı belirlenen ceset, Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Olayın faillerinin bulunması için inceleme başlatan polis ekipleri, cesedin 24 yaşındaki Sedef Güler'e ait olduğunu belirledi.

CESEDİ BALIKÇILAR GÖRDÜ

Bölgede balıkçılık yapan Hayati Çimen, arkadaşlarının denizde halı bulduğunu, içinde cesedi görünce polis ekiplerine bildirdiklerini anlattı. Balıkçı Birol Enginar de cesedi polislerin denizden çıkardığını belirterek, "Bu caniliği kim yaptıysa bir an önce yakalanmasını umuyoruz." dedi. Polisler, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini araştırıyor.​​​​​​​

AİLESİ KAYIP BAŞVURUSUNDA BULUNMUŞ

Öte yandan, cansız bedeni denizden çıkarılan Güler'in ailesinin bir gün önce Avcılar İlçe Emniyete kayıp başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

Gözden Kaçmasın