canli-yayin
logo
DOLAR33.02%0.17
EURO35.93%0.52
Eur/Usd1.07%0
Gram Altın2411.43%0.42

Geleceğin liderleri için analitik okuma ve yazma, vazgeçilmez bir beceri

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Doç. Dr. İlkim Büke Okyar, günümüzde bilgiye ulaşmanın, yaymanın ve izleyici toplamanın kolay olduğunu belirtti. Ancak, bilginin doğruluğunu değerlendirmenin ve doğru kullanmanın Z kuşağının ilgisini çekmediğini ifade etti. Doç. Dr. Okyar, bilgiyi analiz etmenin artık çok daha önemli hale geldiğini vurgulayarak, özellikle geleceğin liderleri için bu becerinin geliştirilmesinin kritik önem taşıdığını dile getirdi.

Giriş: 02.07.2024 15:42

Güncelleme: 02.07.2024 15:43

gelecegin-liderleri-icin-analitik-okuma-ve-yazma-vazgecilmez-bir-beceri-16854-img

Günümüzde bilgiye ulaşmanın, bunu yaymanın ve izleyici toplamanın kolay olduğunu söyleyen Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Doç. Dr. İlkim Büke Okyar, ancak bilginin doğruluğunu değerlendirmek ve onu doğru kullanmanın Z kuşağının pek de ilgisini çekmediğini aktardı. Bilgiyi analiz etmenin çok daha fazla önem kazandığını belirten Doç. Dr. Okyar, özellikle geleceğin liderleri için bunun geliştirilmesi gereken en önemli özellik olduğunu vurguladı.

Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İlkim Büke Okyar, analitik okuma ve yazma konusunda önerilerde bulundu. Özellikle sosyal bilimler alanında analitik okuma ve yazmanın, öğrencilere ve araştırmacılara geleceğin liderleri olma yolunda önemli avantajlar sağladığını vurgulayan Doç. Dr. Okyar, bir lideri lider yapan en önemli özelliklerden olan hikâye anlatıcılığı ve kurguya vurgu yaptı.