Jose Mourinho resmen Fenerbahçe'de

Fenerbahçe’nin teknik direktörlük görevi için görüşmelere başladığı ve anlaşmaya vardığı Portekizli teknik direktör Jose Mourinho, resmi sözleşmeyi imzalamak için İstanbul’a geldi. Fenerbahçe Kulübü, Portekizli teknik direktör Jose Mourinho için Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda imza töreni düzenlendi.

Hakan Mutlu

Oluşturma: 02.06.2024 18:34

Güncelleme: 02.06.2024 22:29

Türk futbolu, tarihi günlerinden birini yaşıyor. İsmail Kartal ile yollarını ayıran Fenerbahçe'de yeni teknik direktör Jose Mourinho oldu.

İMZALAR ATILDI

Fenerbahçe Bakanı Ali Koç ve Portekizli teknik direktör Jose Mourinho, 19.07'de sahaya çıktı. Tribünleri dolduran taraftarlar meşaleler yakarak, Mourinho tezahüratlarında bulundu.

İmza öncesinde Ali Koç açıklamalarda bulundu.

"Büyük Fenerbahçe ailesi, büyük Fenerbahçe taraftarı kurulduğumuzdan bu yana 100 yılın üzerinde maçlarımızı oynadığımız tarihi mabedimize hoş geldiniz. Ekranlarda bizi seyreden milyonlarca taraftarımızı selamlıyorum. Bugün kulübümüz adına tarihi bir adım atıyoruz. İnşallah, Allah sonunu hayırlı getirir. Teknik direktörümüz Jose Mourinho'ya, "Hoş geldin" diyorum.

"DÜNYA TARİHİNİN İLK 5 HOCASINDAN BİRİDİR"

Kendisi tartışmasız yaşayan, hayatta olmayan tüm hocalar arasında dünya tarihinin gördüğü ilk 5 hocadan biridir. Fenerbahçe'mizin şampiyonlukları için bizi tercih etmiştir. Kendisi dünyanın en büyük kulüplerinde yılın teknik direktörü ödülünü kazanmış, 27 kupa kazanmış, dünyada tek 3 UEFA kupası kazanmış ve adını dünya futboluna yazdırmış dünya markası olmuş bir teknik direktörümüz vardır. Bugün attığımız imza, Fenerbahçe'yi taşımak istediğimiz seviyenin müjdeleyicisidir. Başka kulüplerdeki, başka liglerdeki "Winner" hoca konumunu burada gösterecektir.

"MOURİNHO KULÜBÜMÜZÜN OLAĞANÜSTÜ TANITIMINI YAPTI"

Jose Mourinho dün akşam yaptığı yorumlarla kulübümüzün ve memleketimizin olağanüstü bir tanıtımını yapmıştır. Yapmaya da devam edecektir. Halihazırda çok kuvvetli bir kadromuz var. İnşallah olağanüstü bir teklif gelmediği takdirde hepsini tutacağız. Üstüne koyacağımız oyuncularla birlikte, bu senenin zaten gerçek şampiyonu biziz, seneye hepimizin arzuladığı şampiyonluk önümüzdeki şampiyonlukların habercisi olacaktır. Zaten bu senenin gerçek şampiyonu biziz. Seneye hepimizin hedeflediği ulaşacağımız şampiyonluk, önümüzdeki şampiyonlukların habercisi olacaktır. İçimiz, içimize sığmıyor. Allah yar ve yardımcımız olsun. Yaşa Fenerbahçe."

"SEVGİYİ DERİNDEN HİSSETTİM"

"Tünaydın. Sevginizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Adım Fenerbahçe ile geçtiğinden beri göstermiş olduğunuz sevgiyi derinden hissettim. Normalde bir teknik adam, elde ettiği zaferden sonra bu sevgiyi görür. Ama bunun öncesinde bu sevgiyi hissedebiliyorum sizden"

"ARTIK SİZE AİTİM"

"Bu sevgi bana büyük bir sorumluluk veriyor. Ben de sizin ailenize aitim. Bu forma benim tıpkı derim, kemiğim gibi"

"SİZİN HAYALLERİNİZ BENİM HAYALLERİM"

"Ali Koç'u tanıdığımdan beri gerçekten şunu söyleyebilirim ki, burada olmayı çok istedim. Sizler çok büyük bir taraftar grubusunuz. Bunu tüm kalbimle söylüyorum, sizin bu tutkunuz için burada olmayı çok istedim. Futbol, bir tutkudur. Öyle zannediyorum ki bu tutkuyu hissedebileceğimiz en iyi yerlerden bir tanesindeyim. Şu dakikadan itibaren sizin hayalleriniz, benim hayallerim"

TARAFTAR KÜRSÜDE MOURINHO VE ALİ KOÇ'A SARILDI

İmza töreninde sahneye atlayan bir taraftar, Jose Mourinho ve Ali Koç’a sarıldı.

TARAFTARLAR KÜRSÜYE DAVET EDİLDİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 2 kadın ve 2 erkek taraftarın sahaya gelmesini talep etti. Sahaya gelen taraftarlar, Jose Mourinho'ya forma imzalattı.

TRİBÜNLERİ TEK TEK GEZDİ

Fenerbahçe'nin yeni Teknik Direktörü Jose Mourinho ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç imza töreninin ardından tek tek tribünleri gezdi ve fotoğraflar çektirdi.

Gözden Kaçmasın