Eski eş mahkemeye başvurdu: Deniz Akkaya için uyuşturucu tespiti istiyoruz

Eski manken Deniz Akkaya, kızının kendisine saldırdığını iddia etmiş ve kızını devlet korumasına vermişti. Eski eş Efe Önbilgin, Deniz Akkaya'ya uyuşturucu tespiti yapılması için başvuruda bulundu.

Meltem Kaya Sapmaz

Oluşturma: 01.06.2024 11:28

Güncelleme: 01.06.2024 11:30

Sosyal medyadan video paylaşarak kızıyla yaşadığı problemleri anlatan Deniz Akkaya gündeme bomba gibi düştü. Eski eş Efe Önbilgin, önceki gün Aile Mahkemesi’ne başvurarak Akkaya'ya bir ay konuşmama kararı aldırmıştı. Efe Önbilgin, bu kararının ardından bu kez velayet hakkını kötüye kullandığı iddiasıyla Deniz Akkaya’ya ‘velayetin değiştirilmesi’ davası açtı. Ayrıca uyuşturucu tespiti için de başvuruda bulundu.

UYUŞTURUCU TESPİTİ İSTİYORUZ

“Deniz Akkaya, mesleği gereği yurtdışında yaşayan Efe Önbilgin’in kızıyla iletişim araçlarıyla dahi iletişim kurmasını bilinçli eylemleriyle engellemiştir. Efe Önbilgin, Akkaya’nın engellemelerine rağmen çocuğuyla İngiltere ve Fransa’da görüşmüştür. Akkaya kendi özel hayatını kısıtladığını kızına sürekli söylemekte ve bu nedenle kızını sık sık yaşlı ve hasta olan dedesinin evine göndermektedir. Deniz Akkaya, “burnu sürtsün diye kendim teslim ettim çocuk esirgeme’ye” diyecek kadar şuurunu kaybetmiş durumdadır. Deniz Akkaya’nın uzun yıllardır uyuşturucu madde kullandığı duyumlarını da almış bulunmaktayız. Akkaya’nın Adli Tıp Kurumu’na sevki yapılarak uyuşturucu kullanıp kullanmadığının tespitini istiyoruz.”

TÜRKİYE’YE GELEREK KIZINI ALMAYA HAZIR

Dava dilekçesinde Efe Önbilgin’in kızını almaya hazır olduğu da vurgulandı: “Çocuğa bakmanın ağır bir yük olduğunu açıkça söyleyen ve Efe Önbilgin’in babalık görevini yapmasını sürekli engelleyen Deniz Akkaya, velayet görevini kötüye kullanmıştır. Londra’da son derece rahat bir hayatı olan Efe Önbilgin, kızına maddi-manevi tüm desteği vakfetmeye hazırdır. Akkaya’nın çocuğun üstün yararını hiçe sayan ve ona açıkça zarar veren eylemleri nedeniyle velayetin bizzat Türkiye’ye gelerek almaya hazır olan Efe Önbilgin’e verilmesini istiyoruz.”

Gözden Kaçmasın