Erdoğan'dan Kızılay mesajı: 6 Şubat'ta olduğu gibi her zaman şefkat elini uzatmıştır

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, 11 Haziran Türk Kızılay’ın 156. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle mesaj paylaştı. Erdoğan mesajında; "Türk Kızılay, son olarak asrın felaketi 6 Şubat depreminde olduğu gibi ihtiyaç duyulan her zamanda ilk müdahaleyi gerçekleştirip şefkat elini uzatmıştır." dedi.

Meltem Kaya Sapmaz

Oluşturma: 11.06.2024 11:06

Güncelleme: 11.06.2024 11:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 11 Haziran Türk Kızılay’ın 156. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla mesaj paylaştı. Erdoğan mesajında Türk Kızılay'ın her zaman şefkat elini uzattığını vurguladı.

Erdoğan'ın mesajı şöyle:

Yardımseverlik, merhamet, şefkat ve dayanışmanın sembolü haline gelen Türk Kızılay, özverili bir şekilde yürüttüğü hizmetleriyle bu alanda dünyanın önde gelen saygın kuruluşları arasındadır. İyiliğin gücüyle insanın ve toplumun onurunu korumayı, direncini arttırmayı ve ızdırabını dindirmeyi görev edinen Türk Kızılay, son olarak asrın felaketi 6 Şubat depreminde olduğu gibi ihtiyaç duyulan her zamanda ilk müdahaleyi gerçekleştirip şefkat elini uzatmıştır.

Uluslararası yardımlardan sosyal faaliyetlere, göç çalışmalarından ilk yardıma, afet örgütlenmesinden kan bağışına kadar birçok alanda insanların zor zamanlarında yanında olan Türk Kızılay’ın tüm gönüllülerinin fedakârlıklarını takdir ediyoruz. Türk Kızılay, zor durumda olanların geleceğe umutla bakmalarını sağlamak için var gücüyle çalışmaktadır.

Bu anlamlı günde dokunduğu hayatları iyileştirmeyi ve insanlığa hizmette ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi sürdüreceğine inandığım Türk Kızılay’ın tüm mensuplarını ve gönüllülerini en kalbi duygularımla selamlıyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Gözden Kaçmasın