Ekol TV Ankara Haber Koordinatörü Erdoğan-Özel görüşmesini değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün CHP lideri Özgür Özel'e iadeiziyarette bulunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan 18 yıl sonra CHP'yi ziyaret edecek. Ekol TV Ankara Haber Koordinatörü Eray Görgülü, Erdoğan-Özel görüşmesi öncesi detayları anlattı.

Mehmet Bayar

Oluşturma: 11.06.2024 09:25

Güncelleme: 11.06.2024 09:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özel 2 Mayıs'ta AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşmişti. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün saat 16.00'da CHP liderine iadeiziyarette bulunacağını duyurmuştu. İkili CHP Genel Merkezi'nde buluşacak. Merakla beklenen görüşme öncesinde Ekol TV Ankara Haber Koordinatörü Eray Görgülü, Erdoğan-Özel görüşmesini değerlendirdi.

"KILIÇDAROĞLU EKİBİ BU GÖRÜŞMEYE TEPKİLİ"

Görgülü: "Ankara'nın gözü kulağı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP Genel Başkanı Özgür Özel görüşmesinde. 18 yıl sonra önem arz eden bu görüşme iki parti için önem arz etmekte. Bu görüşme çok kritik bir görüşme. İki parti tarafından da bu görüşme olumlu karşılandı. CHP lideri bugün gerçekleşecek görüşme öncesinde parti meclis üyelerini tek tek dinledi ve gündem konularını not aldı. Parti meclisinde genel olarak öne çıkan fikir şu yöndeydi normalleşme sürecine memnuniyet dile getirildi. Eski başkan Kemal Kılıçdaroğlu ekibi ise yapılacak görüşmeye tepkili. Genel havaya baktığımız zaman ise oldukça sıcak bir hava var." dedi.

"ERDOĞAN'IN ARKASINDA FORSLU BAYRAK OLACAK"

CHP lideri Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı nasıl karşılayacağına dair soruyu cevaplayan Görgülü: "Birkaç gündür görüşmeler devam ediyor ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın protokolüyle görüşmeler devam ediyor. Çok titiz bir çalışma yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Özgür Özel kapıda karşılayacak. Görüşme ise genel merkez binasının 12. katında gerçekleşecek. 2 Mayıs tarihinde olan görüşmede Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın solunda olan boş koltuğa tepki göstermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'da iadeiziyaretle bunu telafi edelim demişti. Bugün Özel'in makam odasında 2 koltuk yan yana olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasında ise Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan Türk bayrağı bulunacak." ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın