Imany'nin konserinde yumruklar Filistin için havaya kalktı

Ankara ve İzmir'de üst üste günlerde konser veren dünyaca ünlü şarkıcı Imany, Filistin için destek çağrısında bulundu.

Elif Büşra Cebeci

Oluşturma: 05.06.2024 22:32

Güncelleme: 06.06.2024 00:17

İlk albümü "Shape of a Broken Heart" ile üç ülkede platin plak kazanan Imany, İzmir'de ve Ankara'da verdiği konserlerde Filistin için destek çağrısında bulundu.

Dünyaca ünlü şarkıcı Imany, bu akşam yeni albümü Voodoo-Cello'nun Türkiye turnesi kapsamında İzmir Kültür Park Açıkhava Tiyatrosu'nda hayranlarıyla buluştu Sevilen şarkılarını seslendiren Imany'ye dinleyiciler de eşlik etti.

FİLİSTİN'DE ATEŞKES İÇİN ELLERİNİZİ KALDIRIN

Imany, konser sırasında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırına dikkat çekerek, "Burada bulunan herkes yumruğunu havaya kaldırsın, dünyanın her yerinde öldürülen masum insanlar için yumruklarınızı havaya kaldırın, Filistin'de ateşkes için ellerinizi kaldırın... Filistin'e özgürlük. Söylediğim gibi birimiz özgür değilse, hiçbirimiz özgür değiliz." şeklinde konuştu.

Bunun üzerine seyirciler de yumruklarını kaldırıp, alkış ve çığlıklarla çağrıya destek verdi.

ANKARALILARLA DA BULUŞTU

Turne kapsamında ilk durak olarak dün Ankara'da Oran Açık Hava Sahnesi'nde konser veren Imany, konser sırasında barış çağrısı yaparak, "Özgürlük için yumruğunu kaldır. Gazze'de ateşkes için yumruğunu kaldır. Filistin'e özgürlük. Filistin özgür değilse, hiçbirimiz özgür değiliz." dedi. Seyirciler de yumruklarını kaldırıp, alkışlarıyla bu çağrıya destek verdi.

Kaynak: AA

Gözden Kaçmasın