Dolandırıcılıktan 8 yıl 4 ay ceza almıştı! Uğur Akkuş'un istinaf başvurusuna ret

Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş, İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin nitelikli dolandırıcılık suçundan verdiği 8 yıl 4 aylık hapis cezası kararını temyize taşımıştı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, Uğur Akkuş'un temyiz talebini reddetti. Akkuş'un kararı Yargıtay'a taşıması bekleniyor.

Yağmur Güzel

Oluşturma: 10.06.2024 16:19

Güncelleme: 11.06.2024 10:22

DİLEK YAMAN DEMİR- EKOL TV - ÖZEL HABER

Bir grup Kuveytli iş insanı, 2011-2014 yılları arasında dolandırıldıklarını iddia ederek Aswar Şems Gayrimenkul Proje Yönetimi ve Danışmanlık şirketi sahibi Uğur Akkuş ile 7 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma sonunda Uğur Akkuş ile 7 kişi hakkında nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla 10'ar yıl hapis istemiyle dava açtı.

8 YIL 4 AY HAPİS CEZASI ALDI

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi, Uğur Akkuş ile Omar Ash Alrashid'e nitelikli dolandırıcılık suçundan 8 yıl 4'er ay hapis cezası verdi. Dosyanın diğer sanıkları ise beraat etti. Mahkeme, İzmir-Çeşme’de bulunan müşterek hisseli arsanın turizm yatırımı amaçlı ortaklaşa satın alınması bahanesiyle dolandırıcılık suçunur işlediğini belirtti.

İKİ TARAF DA TEMYİZ ETTİ

Uğur Akkuş ve Omar Ash Alrashid davayı cezaları yönünden, mağdurlar ise 5 kişiye beraat verilmesi yönünden temyiz etti. İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 21. Ceza Dairesi tarafından incelendi. 21. Ceza Dairesi, temyiz başvurularının tümünü esastan kesin olarak reddetti.

Gözden Kaçmasın