Disk dönemi kapanıyor mu? Microsoft'tan üç yeni Xbox Series! İşte fiyatı ve özellikleri

Microsoft, oyuncular için çığır açacak yeni konsollarını tanıttı. Üç farklı versiyonla karşımıza çıkan teknoloji devi, ‘tamamen disksiz’ versiyonu ile disk devrinin kapatılacağı sinyallerini de verdi.

Okan Güleş

Oluşturma: 10.06.2024 10:21

Güncelleme: 10.06.2024 10:21

Genellikle yıl içerisinde oyunlarıyla konuşulan Xbox, bu kez yeni konsollarıyla 2024’ün en büyük etkinliklerinden birine imza attı. Xbox Games Showcase etkinliğinde yeni konsollarını sergileyen teknoloji devi, üç farklı versiyona sahip Xbox konsollarını piyasaya sürdü.

Tanıtılan yeni konsollardan bir versiyonunun tamamen disksiz olması ise etkinliğe damga vuran değişikliklerden biriydi. Microsoft’un bu hamlesi, gelecekte tamamen disksiz konsolların geleceğinin sinyallerini de şimdiden verdi.

ÜÇ YENİ XBOX SERİES X/S RESMİYET KAZANDI

Serinin yeni modellerinden biri tamamen dijital Series X olurken, diğer ikisi 2TB depolamaya sahip özel tasarım Series X ve en sonuncusu ise 1 TB depolamaya sahip Series S olarak geliyor.

Dikkat çeken detaylardan biri de diski bulunmayan Xbox Series. Microsoft’un yeni konsolu, disk bulunmadığı için sadece oyunları Xbox Mağazası’ndan yükleyebileceğinizi söylüyor.

Bu yılın sonunda satışa sunulacak Xbox Series X 1 TB’lık versiyon, 449,99 dolarlık fiyatla raflarda yerini alacak.

Öte yandan sık sık eleştirilen Series S ise, 1 TB depolama ve beyaz renk seçeneğiyle güncellendi. 2024 sonunda satışa sunulacak konsolun fiyatı ise 349,99 dolar olarak açıklandı.

XBOX SERIES X (2 TB)

Son olarak en iddialı versiyonlardan Xbox Series X 2 TB ise, Galaxy Black olarak adlandırıldı. Bu konsol ise 599,99 dolarlık fiyatla raflardaki yerini alacak.

Gözden Kaçmasın