CZN Burak da Cannes'da kırmızı halıda yürüdü

Gözler bu yıl 77.'si düzenlenen Cannes Film Festivali'ne çevrildi. Dünyanın dört bir yanından ünlü isimlerin katıldığı törende, sosyal medya fenomeni şef CZN Burak da boy gösterdi. Kırmızı halıda el sallayan Burak Özdemir'in o anları sosyal medyanın gündemine oturdu.

Yağmur Güzel

Oluşturma: 25.05.2024 17:51

Güncelleme: 25.05.2024 19:56

Fransa'nın güneyinde bulunan Cannes şehrinde bu yıl 77'ncisi düzenlenen Cannes Film Festivali'ne birçok ünlü isim katıldı. Kırmızı halıda yürüyen ünlülerin arasında sosyal medya fenomeni şef CZN Burak'ın da olduğu dikkat çekti.

FİLMİN PRÖMİYERİNE ÜNLÜ AKINI

Cannes'da prömiyeri yapılan All We Imagine as Light filmine Fransız yapımcı Julien Graff, Fransız yapımcı Thomas Hakim, Hint aktör Hridhu Haroon, Hint aktris Divya Prabha, Hintli yönetmen Payal Kapadia, Hint aktris Kani Kusruti, Hint aktris Chhaya Kadam, Hint ortak yapımcı Zico Maitra ve Hint ortak yapımcı Ranabir Das de katıldı.

CZN BURAK KIRMIZI HALIDA!

Fenomen CZN Burak olarak bilinen Burak Özdemir de 'All We Imagine as Light' filmi için kırmızı halıya çıkan isimler arasındaydı. Gecede en dikkat çeken isimler arasında yer alan CZN Burak, o anları sosyal medya hesabından paylaştı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU!

Ünlü fenomene sosyal medyada; 'Cannes festivali özel davetiye mi gönderiyor, yoksa belli bir ücret karşılığında herkes gidebiliyor mu?', 'Gitmeyen kalmamış', 'Sen de mi gittin?', 'Herkes oradaymış' ve 'Sen ne alaka?' gibi yorumlar yapıldı. 

Cannes'da düzenlenen Altın Palmiye Ödül Töreni'ne asla ücret karşılığı gidilemiyor. Ancak yan etkinliklere ücret karşılığı gidilebiliyor. Genelde belli markalar davetiyeleri satın alarak kendi davetlilerini etkinliklere götürüyorlar. Bir çok isim yan etkinliklere katılmasına rağmen kendisini Altın Palmiye ödül törenine katılmış gibi lanse ediyor.

CZN BURAK'TAN ELEŞTİRİLERE YANIT

CZN Burak, gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı. CZN Burak şunları söyledi: Festivale davet üzerine geldik, kafamıza göre gelmedik. Tabii davet üzerine geldikten sonra, ödül töreninde de ödül aldık. İşimizi bitirdik, ülkemize dönüyorum. Bazı insanlar neden böyle yapıyor, anlamıyorum. Şu anda Türkiye'de en yüksek takipçili Instagram hesabına sahibim. Beğenirsin beğenmezsin, kimseye bir yanlış, terbiyesizlik yapmıyorum. Bu gerçeği değiştiremezsiniz. Davet ettiler, geldik, kırmızı halıda yürüdük, film izledik, ödül aldık, dönüyoruz. Ama niye böyle yaptıklarını anlamıyorum, Hakikaten çok kötü yorumlar yazılıyor.

‘KENDİ İMKANLARIMIZLA GELDİK’

Hiçbir firmanın sponsorluğu söz konusu değil. Daveti kabul edildik, kendi imkanlarımızla geldik. 28 yaşındayım, kendi çapımda bir şeyler yapmaya çalışıyorum, buraya kendi biletimi alarak geldim. Bundan gocunmuyorum. Her etkinliği kabul eden biri de değilim, ama burayı da hoşuma giderek kabul ettim. Bu kadar üzmeye gerek var mı? Ne diyeyim, ne desem bir yere çekiliyor çünkü.

CANNES’A PARAYLA GİDİLİYOR MU?

Cannes’da sahilde markaların olduğu bir alan var ve oraya da kırmızı halı kuruluyor. Altın Palmiye yarışmasının olduğu yerden farklı olarak kurulan bu kırmızı halıda sponsor markaların davetle götürdüğü yüzler yürüyor.

Ana Altın Palmiye Film yarışmasından ayrı olarak yapılan yan organizasyonlar da bulunuyor ve oralarda da insanlar yürüyebiliyor. Ama Cannes’da Altın Palmiye esaslı ödül töreninde sadece Altın Palmiye‘de filmi yarışan yapımcılar, oyuncular ve bunların yakın çevresi yürüyebiliyor. Bu alana da davetli olmayan bir başkası giremiyor.

Gözden Kaçmasın