Citroen Ami'ye rakip! Hyundai INSERT'in ilk görselleri paylaşıldı

Hyundai, yeni elektrikli otomobili 'INSTER'in ilk görsellerini paylaştı. Kore pazarındaki Casper'ı temel alan araç, piyasadaki en küçük elektrikli otomobillerden biri olacak. 355 kilometre menzil sunacağı iddia edilen INSERT, uygun fiyatıyla rekabetçi olacak.

Okan Güleş

Oluşturma: 11.06.2024 12:02

Güncelleme: 11.06.2024 12:02

Elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasıyla birlikte küçük ve daha uygun fiyatlı araçlar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Citroen Ami ve daha birçok markanın minik arabalarına ilgi artarken, Hyundai da bu alanda rekabet edecek elektrikli otomobili INSERT'in ilk resmi görsellerini paylaştı.

Önümüzdeki haftalarda Kore'de tanıtılması beklenen INSERT için ilk görseller geldi. Aracın tasarımı en net haliyle gözler önüne serildi.

HYUNDAI INSERT REKABETÇİ FİYATA SAHİP OLACAK

Kore pazarındaki Casper'ı temel alan ve profil açısından da bu araçla benzer görünüme sahip olan Hyundai Insert, piyasadaki en küçük tasarıma sahip elektrikli otomobillerden biri olabilir.

Adını 'samimi', ''yenilikçi'' ve 'Casper' kelimelerinin birleşiminden alan INSERT, Kore'deki Busan Uluslararası Mobilite Fuarı'nda resmiyet kazanacak.

355 kilometre menzil ile geleceği iddia edilen INSERT, sevimli görünümüyle Citroen Ami'ye rakip olarak karşımıza çıkacak. Casper ile aynı tasarım dinamiğini benismeyecek olan bu araç, daha keskin ve daha sofistike ön ile arka farlarla donatılacak. Ayrıca Ioniq ailesinin dijital piksel temasıyla da uyumlu hale getirilecek.

Yakın zamanda tanıtılması beklenen Hyundai Insert'in 22.000 dolarlın altında bir fiyatla gelmesi de paylaşılan bilgiler arasında.

Gözden Kaçmasın