Cinayetleri günlerce konuşulmuştu! Hastane arkadaşı Dilan Polat'ı korkuttu

Kasım ayından bu yana cezaevinde tutuklu bulunan Dilan Polat'la ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Polat'ın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ndeki koğuş arkadaşının geçen sene annesini 116 parçaya ayırıp kendi serçe parmağını koparıp yiyen Rabia Çataklı olduğu ortaya çıktı. Polat'ın korkusundan uyuyamadığı belirtildi.

Yağmur Güzel

Oluşturma: 29.05.2024 12:33

Güncelleme: 29.05.2024 12:33

Sosyal medya fenomeni Dilan Polat, kara para aklama suçlaması nedeniyle kasım ayından bu yana cezaevinde. Polat'ın geçen aylarda hapishanede sinir krizi geçirerek kendisine zarar verdiği ortaya çıkmıştı. Vücudunda kesik ve morluklar oluşan Dilan Polat hakkında avukatları tahliye talebinde bulunmuştu. Sağlık durumunun cezaevinde kalmasına uygun olup olmadığı incelenen Polat'ın talebi hakkında tedavi görülmesine karar verildi.

ANNESİNİ 116 PARÇAYA BÖLDÜ

Mahkeme tahliye talebini reddederken intihara eğilimi olduğu belirtilen Polat'ın 3 ay psikolojik tedavi görmesine karar verdi. İddiaya göre Polat'ın oda arkadaşının geçen sene Zonguldak Devrek'te annesini 116 parçaya ayıran anneannesini ise 6 parçaya ayırarak öldüren Rabia Çataklı olduğu ortaya çıktı.


KORKUSUNDAN UYUYAMIYOR

Dilan Polat'ın Çataklı'nın yaptıklarını öğrendikten sonra uyuyamadığı belirtildi. Ayrıca Çataklı'nın Dilan Polat'ın kalpli pijamasını çok beğendini söyleyen Erdinç, bunun üzerine Polat'ın pijamayı Çataklı'ya hediye ettiğini aktardı.

CEZAEVİNE GERİ DÖNMEK İSTEDİ

Polat'ın, Çataklı korkusundan dolayı süreyi doldurmadan dilekçe vererek kendi isteği ile cezaevine döndüğü ve Adli Tıp Kurumu’nun raporu doğrultusunda yeniden Bakırköy’e sevk edilince büyük şaşkınlık yaşadığı öğrenildi. Son olarak yeniden Bakırköy’e gitmek istemeyen Polat’ın, cezaevi yönetimine dilekçe verdiği öğrenildi.

Gözden Kaçmasın