ChatGPT iPhone’larda ücretsiz oluyor! İşte destekleyecek modeller

Pazartesi günü gerçekleştirilen WWDC 2024’te Apple, OpenAI ile ortaklık kurduğunu ve yapay zeka ChatGPT’nin iPhone’a entegre edildiğini duyurdu. Peki hangi iPhone’lar ChatGPT’yi destekleyecek? İşte çıkış tarihi ve destekleyecek modellerin listesi…

Okan Güleş

Oluşturma: 11.06.2024 11:20

Güncelleme: 11.06.2024 11:20

OpenAI’in çığır açan yapay zekâsı ChatGPT, geçtiğimiz haftalarda GPT-4o sürümüyle güncellendi. Çığır açan yeniliklere kavuşan sohbet robotu, artık görüntülü soruları cevaplıyor, istenilen konularda yardımda bulunuyor.

Apple ise, pazartesi gününde düzenlediği WWDC 2024 etkinliğinde yapay zeka ChatGPT’yi iPhone’lara entegre ettiğini duyurdu. OpenAI ile yapılan ortaklık sonucunda yapılan entregre ile artık iPhone’ların yetenekleri de artmış olacak.

CHATPGT IOS 18 İLE GELİYOR

iOS 18’in parçası olarak duyurulan ChatGPT entegrasyonu, Siri ile güçlerini birleştirerek kullanıcılara çok daha iyi bir deneyim sunacak. Akla gelecek her konuda cevap alabileceğiniz bu asistan ile, diğer telefonların yapamadığı pek çok işi yapabileceksiniz.

Herhangi bir ChatGPT hesabı olmadan kullanabileceğiniz bu özellik ile aradığınız sorulara en iyi yanıtları bulabilirsiniz. Hatta gizlilik açısından da fotoğraf veya metin tabanlı soracağınız sorular ChatGPT’ye gönderilmeden önce sizden izin istenecek. Eğer gerekli izinler verilirse Siri, yanıtları doğrudan sunacak.

Uzun zamandır beklenen ortaklık Apple ile OpenAI arasında yeni bir sayfa açtı. Hem yapay zeka şirketleri hem de diğer teknoloji devlerine savaş açan OpenAI ile Apple, bu alanda daha çok iş birliği yapacak ve mobil çağda yapay zekaya yönelik önemli işlere imza atacak.

CHATGPT HANGİ IPHONE’LARDA KULLANILABİLECEK?

En merak edilen sorulardan biri de ChatGPT’nin hangi iPhone’larda kullanılacağı. Apple’ın yeni yapay zekası Apple Intelligence sadece iPhone 15 Pro modelleri ve üstü için desteklenecek. Ancak ChatGPT destekli Siri, bu yıl sonunda iOS 18 kullanan tüm telefonlarda çalışacak.

Gözden Kaçmasın