Erdoğan: Mirziyoyev Özbekistan'ı tekrar şaha kaldırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile birlikte Devlet Nişanı Tevcih Töreni'ne katıldı. Erdoğan, "Kardeşim Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'in, büyük bir devlet olan Özbekistan'ı tekrar şaha kaldırdığını memnuniyetle görüyoruz. Türkiye olarak, Türk kardeşleri olarak biz de kendisiyle gurur duyuyoruz." dedi.

Halide Tonga

Oluşturma: 06.06.2024 20:37

Güncelleme: 07.06.2024 00:47

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev için düzenlenen Devlet Nişanı Tevcih Töreni'nde mevkidaşından övgüyle söz etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan özetle şunları söyledi:

"Kardeşim Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'in, büyük bir devlet olan Özbekistan'ı tekrar şaha kaldırdığını memnuniyetle görüyoruz. Türkiye olarak, Türk kardeşleri olarak biz de kendisiyle gurur duyuyoruz.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN EN YÜKSEK NİŞANI

Türkiye'nin ve Türk milletinin kara gün dostu olduğunuzu 6 Şubat depremleri başta olmak üzere her hadisede gösterdiniz. Tüm bu nedenlerle Türkiye Cumhuriyeti'nin en yüksek nişanı olan Devlet Nişanımızı size tevcih etmekten memnuniyet duyuyorum. Rabbim kardeşliğimizi, muhabbetimizi daim eylesin diliyorum. Özbek halkının refahı için en iyi dileklerimi sunuyorum."

Gözden Kaçmasın