Borsa İstanbul bayram tatiline giriyor! Yatırımcıya takas uyarısı geldi

Kurban Bayramı tatili öncesinde Borsa İstanbul’dan yatırımcılara uyarı geldi. Takas işlemleri için yatırımcıların 12 Haziran’da işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

Betül Meral Sarıiz

Oluşturma: 11.06.2024 11:21

Güncelleme: 11.06.2024 11:21

Borsa İstanbul'dan yatırımcıya ‘takas’ uyarısı geldi. Borsa İstanbul'da, Kurban Bayramı öncesi hisselerini nakde çevirmek isteyen yatırımcıların tatil nedeniyle yarın işlemlerini yapması gerekiyor.

TAKAS İŞLEMLERİ BAYRAM SONRASINA KALABİLİR

Kurban Bayramı tatili nedeniyle Borsa İstanbul'daki işlemlerin takas tarihleri değişecek. Buna göre, Borsa İstanbul'da, perşembe günü yapılan işlemlerin takası 20 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilecek. Kurban Bayramı tatili öncesinde nakde geçmek isteyen borsa yatırımcılarının işlemlerini yarın yapmaları gerekiyor.

YATIRIMCI 2 GÜN SONRA TAHSİL EDEBİLECEK

Borsa İstanbul Pay Piyasalarında işlemlerin takası "T+2"de, yani işlemin gerçekleştiği günden iki işlem günü sonrası çalıştığı için yarın gerçekleştirilen bir hisse senedi işleminin tahsilat ve ödemesi cuma günü yapılacak.

İŞLEMİ GECİKTİREN 20 HAZİRAN’DA ALABİLECEK

Perşembe günü işlem yapan yatırımcının tahsilat ve ödemeleri ise 7 gün sonraya, 20 Haziran Perşembe gününe kalacak. Bu hafta cuma günü işlem yapan yatırımcılar da söz konusu işlemlerin nakit gerçekleşmesi için 21 Haziran Cuma gününü bekleyecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Gözden Kaçmasın