Beyoğlu Sineması'nda ayın yönetmeni Halit Refiğ

İBB Kültür'ün Beyoğlu Sineması'nda ücretsiz düzenlediği programlarda bu ayın yönetmeni Halit Refiğ oldu. Beyoğlu Sineması'nın perdesi, Halit Refiğ'in Türk sinemasına damgasını vurmuş Teyzem, Karılar Koğuşu ve Vurup Kahpeye isimli filmleri için açılacak.

Senem Uluhan

Oluşturma: 06.06.2024 12:11

Güncelleme: 06.06.2024 12:14

Beyoğlu Sineması'nda, Ümit Ünal’ın 20 yaşındayken senaryosunu yazdığı Teyzem filminin gösterimi öncesi Halit Refiğ'in eşi Gülper Refiğ ve Alican Sekmeç ile; “Karılar Koğuşu” filmi öncesi ise Engin Ertan moderatörlüğünde Fatih Özgüven ile bir söyleşi gerçekleşecek.

AYIN TEMASI: İZ BIRAKANLAR

İBB Kültür'ün programlarında her ay bir tema da belirleniyor. Bu ayın teması ise 'İz Bırakanlar' başlığıyla seçildi. İz Bırakanlar teması kapsamında “Mavi Gözlü Dev”, “Hoşçakal Yarın”, “Merhaba Güzel Vatanım”; Yakın Dönem Bağımsızlar kapsamında “Daha”, “Taş”, “Küçük Şeyler”; Salı Belgeselleri kapsamında “Gök Kubbenin Sedaları”, “La Paloma”, Altyazı Seçti kapsamında “Şeflerin Aşkı”, Haziran ayının yeni programı Yeni İtalyan Sineması kapsamında “Duygusal Şeyler” filmleri beyazperdede olacak.

MERAKLISINA SİNEMA SOHBETİ DE VAR

Meraklısına Sinema Sohbetleri kapsamında Sinemanın Görünmeyen Meslekleri: Çeviri ve Altyazı konuşulurken, Sinema Seminerleri kapsamında ise Sinema ve Hafıza, Sinema Tarihinde Yolculuk: Şiirsel Gerçekçilik ve Sinemada Zaman ve Mekân konularına değinilecek.

TÜM ETKİNLİKLER ÜCRETSİZ

Haftanın altı günü kapılarını açan ve İstanbullu sinemaseverlerin yeniden buluşma noktası haline gelen Beyoğlu Sineması etkinliklerinin ücretsiz biletleri

İstanbul Senin uygulaması üzerinden temin edilebilir. Sinemanın tüm etkinlik programlarına Beyoğlu Sineması sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

Kaynak: İBB KÜLTÜR

Gözden Kaçmasın