BAĞKUR EMEKLİ MAAŞI NE ZAMAN YATACAK? Tarih belli oldu! Bağkur ikramiye yattı mı?

Bağkur emekli maaşı ne zaman yatacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeyi verdi ve emekli maaşları ile ikramiyeler yatmaya başladı. Fakat bazı vatandaşların maaşları ile ikramiyeleri hesaplarına yatmadı. Bu nedenle konu merakla araştırılmaya başlandı. Peki, Bağkur ikramiye yattı mı?

Mücahit Dere

Oluşturma: 11.06.2024 11:17

Güncelleme: 11.06.2024 11:17

Bağkur emekli maaşı ne zaman yatacak? Bağkur ikramiye yattı mı? soruları emekliler tarafından merakla araştırılıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Haziran 2024 dönemi Bağkur emekli maaşlarının ödeme takvimini açıkladı. Kurban Bayramı ikramiyelerinin de araya girmesiyle vatandaşlar konuyu merakla araştırmaya başladı. Maaş ve ikramiyelerin ne zaman hesaplara aktarılacağı da belli oldu. İşte detaylar…

BAĞKUR EMEKLİ MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Haziran ayı memur maaşlarının ne zaman yatırılacağı, bayram öncesi maaşlarını almak ve hazırlıklarını tamamlamak isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanıyor.

Memur maaşları, normal şartlarda her ayın 15'inde hesaplara yatırılıyor. Fakat ayın 15'inin cumartesi gününe denk gelmesi ve bayram arefesi olması nedeniyle memur maaşlarının 10-14 haziran haftasında yatırılması bekleniyor.

BAĞKUR İKRAMİYE YATTI MI?

Emekli maaşları her ayın 17’si ile 26’sı arasında hesaba yatırılmaktadır. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı'nda emekli maaşı ve bayram ikramiyesi ödemeleri birlikte yatmıştı.

Konuyla ilgili hükümet tarafından henüz bir açıklama yapılmadı fakat geçen yıl olduğu gibi bu yıl da emekli maaşlarının ikramiye ödemeleriyle birlikte hesaplara yatırılması bekleniyor.

Tahsis numarası son rakamı 9,7 ve 5 olanlar ayın 25'inde,

Tahsis numarası son rakamı 3, 1 olanlar ayın 26'sınde,

Tahsis numarası son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar ayın 27'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 2 ve 0 olanlar her ayın 28'inde emekli maaşlarını alırlar.

Gözden Kaçmasın