Aziz Yıldırım seçim sürecini anlattı!

Fenerbahçe'de 2. kez seçim kaybeden Aziz Yıldırım, seçim süreciyle alakalı açıklamalar yaptı.

Orhun Şahintaş

Oluşturma: 11.06.2024 09:31

Güncelleme: 11.06.2024 09:34

Fenerbahçe'nin duayen başkanı Aziz Yıldırım, seçim sürecinde yaşanan olaylarla alakalı Sözcü'ye konuştu.

İşte Yıldırım'ın o açıklamaları:

"FENERBAHÇE'Yİ ÜÇ HAFTADA AYAĞA KALDIRDIM"

"Kongre sürecinde Fenerbahçe’yi üç haftada ayağa kaldırdım. Galatasaray’ın şampiyonluğu unutuldu. Ölü toprağı üzerimizden kalktı, Mourinho’yu kazandırdım. Fenerbahçe’ye yaptığım büyük hizmettir bu. Artık görev yönetimindir. Çocuklar ağlamasın diye şampiyon olmalılar. İleri zamanlarda bazı uyarılarım olacak bunları da anlatacağım."

"ADAY OLMAYA NİYETİM YOKTU"

"Hiç niyetim yoktu. Keyfim yerindeydi. Ama Fenerbahçe’de bazı sıkıntılar var onları gördüm. Bir şeyler yapmamız lazım. Ne yapacağız? Arkadaşlarıma ‘biriniz aday olun, o şekilde yürüyelim’ dedim. ‘Sen varken aday olmayız’ dediler. O yüzden mecbur kaldım. Çünkü 20 sene başkanlık yaptım. 6 sene lig şampiyonu olduk hem de zor günlerde. 20 sene idare ettik."

"AMACIM FENERBAHÇE'Yİ BİRLEŞTİRMEKTİ"

"Benim Fenerbahçe’den bir beklentim yok. 20 yıl yönettim kulübü ve arkadaşlarımla birlikte sayısız başarılara imza attık. Altı yılda yaş aldık. Fiziki anlamda da değiştim. Bu arada gözlemledim Fenerbahçe’yi ve çubukluyu birleştirmek herkesin göreviydi ve ben de buna soyundum"

"YENİLGİLERDEN EN ÇOK ÇOCUKLAR ETKİLENİYOR"

"Ya çocuklar yenilgilerden sonra okula gitmek istemiyor. Benim de kızım, torunlarım yaşıyor bu duyguyu. 25-30 milyon taraftarı olan büyük bir camiayı ama en çok çocuklar etkileniyor. Bunu da değiştirmeliyiz."

"ALİ BEY İLE GÖRÜŞMEK İSTEDİM"

"Ben geçmişi konuşmayacağım. Ali Koç bir konuşma yapmış. Enteresan bir çağrı yapmış. Anti-Fener lobisinden dolayı Fenerbahçe başarılı olamıyor. Beraber mücadele edelim demiş. Bu isteği doğrultusunda Ali Bey ile konuşmak istedim. Ben bunu söyledim, sen bunu söyledin, geçti. Geçmişi bırakalım, bahsetmeyeceğim demiş. Biz de bahsetmeyeceğiz. Kapattık."

Gözden Kaçmasın