Apple iOS 18 güncellemesini tanıttı! Apple iOS 18 güncellemesini destekleyen modeller

Teknoloji devi Apple, 10 Haziran’da gerçekleştirilen WWDC etkinliğinde iOS 18'in tanıtımını yaptı. Düzenlenen etkinlikte iOS 18'in çıkış tarihi ve destekleyeceği iPhone modelleri açıklandı. İşte iOS 18 özellikleri ve destekleyeceği telefon modelleri…

Elif Büşra Cebeci

Oluşturma: 10.06.2024 21:56

Güncelleme: 11.06.2024 08:08

iOS 18 güncellemesi özellikleri ve destekleyecek iPhone modelleri, Apple’ın WWDC etkinliğinin ardından netleşti. İOS 18 güncellemesi ile birlikte yapay zeka Mesajlar’dan mesaj önerisi yapacak, siri gelen bildirimleri özetleyecek ve daha karmalık görevleri yerine getirecek. İşte 2024 iOS 18'in destekleyeceği iPhone modelleri ve çıkış tarihi…

iOS 18 NE ZAMAN ÇIKACAK?

WWDC 2024 etkinliği sonrasında ilk iOS 18 betası yayınlanacak. Geliştirici programına ve beta sürecine kayıtlı olan kullanıcılar yaz ayları boyunca beta sürümlerini test edebilecek. Kararlı sürümün ise iPhone 16 lansmanıyla birlikte Eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

iOS 18 güncellemesi, iPhone XS, XR ve daha yeni modellere yüklenebilecek. iOS 18 alacak telefonlar listesi şu şekilde:

iPhone 15

iPhone 15 Plus

iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro Max

iPhone 14

iPhone 14 Plus

iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro Max

iPhone 13

iPhone 13 mini

iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro Max

iPhone 12

iPhone 12 mini

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro Max

iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone XS

iPhone XS Max

iPhone XR

iPhone SE (2. nesil veya daha modeller)

Siri daha karmaşık görevleri yerine getirebilecek!

Macrumors'un haberine göre, iOS 18 ile birlikte Siri'nin daha fazla konuşma etkileşimi ve proaktif zeka sağlayan gelişmiş doğal dil işleme ile önemli bir revizyondan geçmesi bekleniyor.

Gelen bildirimleri özetleyecek!

Görünüşe göre asistan, uygulamalar içindeki daha karmaşık görevleri anlayacak ve gerçekleştirecek. Bu görevler, notları klasörler arasında taşımak ve e-postaları silmekten makaleleri ve son bildirimleri özetlemeye kadar uzanıyor.

Spotlight aramasının da benzer geliştirmeler göreceği ve daha akıllı ve alakalı sonuçlar sağlamak için sistem genelindeki bilgilerle daha derinlemesine entegre olacağı iddia ediliyor.

Yapay zeka mesaj yanıtları önerecek!

iOS 18 ile birlikte çıkış yapması beklenen yapay zeka Mesajlar'da yanıtlar önerecek ve mesaj içeriğine göre özel emojiler oluşturacak.

Ayrıca Fotoğraflar uygulaması yapay zeka destekli rötuş araçları içerecek ve Apple Music otomatik olarak oluşturulan çalma listeleri ve daha yumuşak şarkı geçişleri sunacak.

Uygulama simgelerinin renkleri değiştirilebilecek!

iOS 18'in ayrıca daha özelleştirilebilir bir Ana Ekran sunması bekleniyor. Kullanıcılar uygulama simgelerini ızgaranın herhangi bir yerine yerleştirme ve uygulama simge renklerini değiştirme özgürlüğüne sahip olacak.

Gözden Kaçmasın