Andrea Bocelli 30. sanat yılını İstanbul'da vereceği konserle kutlayacak

İtalyan tenor, söz yazarı ve besteci Andrea Bocelli, 8 Haziran'da Beşiktaş Tüpraş Stadyumu'nda müzikseverlerle buluşacak.

Senem Uluhan

Oluşturma: 04.06.2024 15:17

Güncelleme: 04.06.2024 15:17

Bocelli, İstanbul konserinde İtalyan ve uluslararası operalardan klasik aryaların yanında uluslararası büyük bir başarıya ulaşan albümlerinden de eserler seslendirecek.

Sanatçı, operalar, popüler Napoliten şarkılar ve sayısız arya kaydetti. Celine Dion ve Sarah Brightman gibi birçok isimle düetler yaptı.

Andrea Bocelli, 90 milyonun üzerinde kayıt satarak büyük bir başarı elde etti.

Kariyeri boyunca 6 kez Grammy Ödülü'ne, 6 kez de Latin Grammy Ödülü'ne aday gösterilen Bocelli'nin Hollywood Walk of Fame'de bir yıldızı da bulunuyor.

WO Entertainment, CEO Event ve Dolmabahçe AŞ işbirliğiyle organize edilen konserle ilgili detaylı bilgi için Biletwise, Biletix, Passo adlı internet adreslerinden ziyaret edilebilir.

Beşiktaş Tüpraş Stadyumu'nda düzenlenen 30.sanat yılı konserine 8 Haziran akşamı, Andrea Bocelli'ye İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası İstanbul Opera Korosu eşlik edecek.

'BEN SESİMDEN FERAGAT EDEBİLİRİM'

Andrea Bocelli Kasım ayında İstanbul'da düzenlenen basın toplantısında "Ben sesimden feragat edebilirim yeter ki barış tesis edilsin. Savaş bence çok aptalca bir şey" diyerek barış mesajı vermişti.

Kaynak: AA

Gözden Kaçmasın