AK Parti'nin kampı başlıyor!

AK Parti’nin 31'inci istişare ve değerlendirme toplantısı bugün başlıyor. Kızılcahamam'da düzenlenecek kampın açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Kampta, yerel seçim sonuçları ve parti çalışmaları ele alınacak. Kabine üyeleri sunum yapacak.

Yağmur Güzel

Oluşturma: 01.06.2024 09:08

Güncelleme: 01.06.2024 09:08

AK Parti'de kamp mesaisi başlıyor. Seçimler nedeniyle ertelenen 31. İstişare ve Değerlendirme Kampı’nın adresi Kızılcahamam olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış konuşmasıyla başlayacak ve 2 Haziran’a kadar sürecek. Yerel seçim sonuçlarının değerlendirileceği kampta, 2028'e dair yol haritası konuşulacak.

Genel merkez çalışmalarına ilişkin oturum yapılacak. Seçim işleri ve yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcıları sunum yapacak. Meclis grup yönetimi de meclis takvimine ilişkin bilgilendirmede bulunacak.

Kabine üyeleri de kampın konuğu olacak. Adalet, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Hazine ve Maliye, Tarım ve Orman, İçişleri, Milli Eğitim bakanları sunum yapacak. Pazar günü ise adalet, güvenlik ve dış politika oturumları yapılacak. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında genel istişare ve değerlendirme bölümüne geçilecek. Bakanlar milletvekillerinin sorularını yanıtlayacak.

Kampta AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı, 7 Ekim’den bu yana İsrail saldırısı altındaki Gazze'ye dair bir fotoğraf ve video sergisi düzenleyecek. Kampın kapanışı ise yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasıyla olacak. Temmuz başında ise AK Parti belediye başkanları kampı Kızılcahamam’da düzenlenecek.

Gözden Kaçmasın