Ahmet Türk’ten CHP lideri Özgür Özel’e ziyaret

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk, CHP lideri Özgür Özel'le görüştü. Görüşmeye CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da katıldı.

Halide Tonga

Oluşturma: 31.05.2024 23:10

Güncelleme: 31.05.2024 23:10

Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile bir araya geldi. Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanımız Sayın Ahmet Türk, Cumhuriyet Halk Partisi Sayın Özgür Özel ile CHP Genel Merkezinde bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, ülkenin genel siyasi gündemi ile Büyükşehir Belediyemizin sorunları ele alındı" denildi.

Ankara'da gerçekleşen görüşmeye CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da katıldı.

ÖZEL'DEN AÇIKLAMA

Görüşmenin ardından akşam saatlerinde X hesabından paylaşım yapan Özel, şu ifadelere yer verdi: "Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile Genel Merkezimizde bir araya geldik. Halkın iradesini hiçe sayan kayyum politikasının karşısında olduğumuzun, demokratik siyasetin önündeki tüm engellerin kaldırılması gerektiğinin altını çizdik."

6-8 EKİM OLAYLARI DAVASINDA 10 YIL HAPİS CEZASI ALMIŞTI

16 Mayıs 2024 tarihinde, 6-8 Ekim olayları davasında 130 sayfalık açıklanan hüküm kapsamında, Selahattin Demirtaş'a 47 ayrı suçtan toplam 42 yıl hapis cezası verilmiş, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ise 10 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Gözden Kaçmasın