40 milyon dolarlık cümle: Bad Bunyy bebeğim

Ünlü rapçi Bad Bunyy, eski kız arkadaşı Carliz De La Cruz Hernández'in kendisine sesli olarak yolladığı "Bad Bunny, Bebeğim" mesajını şarkılarında kullandığı için 40 milyon dolar tazminat ödeyecek.

Yağmur Güzel

Oluşturma: 18.05.2024 10:04

Güncelleme: 21.05.2024 09:56

Porto Rikolu rapçi Bad Bunyy ile Carliz De La Cruz Hernández 2011 ile 2017 yılları arasında birlikteydi. Bad Bunyy o dönem ünlü değildi ve yaptığı şarkılarda sık sık kız arkadaşının sesini de kullanıyordu. Çift daha sonra yollarını ayırdı. İlerleyen süreçte Bad Bunny dünyaca üne kavuştu.

SESİMİ İZİNSİZ KULLANIYOR

Carliz De La Cruz Hernández geçtiğimiz aylarda mahkemeye başvurarak, Bad Bunny'nin şarkılarında kendi sesini kullandığını iddia etti ve 40 milyon dolar tazminat talep etti. Hernández, "Bad Bunny, Bebeğim" diyerek attığı sesli mesajın, 'Pa Ti' ve 'Dos Mil 16' isimli şarkılarda kullanıldığını iddia etti. Hernández, kendisine kayıt ve lisans hakkı olarak 2 bin dolar teklif edildiğini ancak kendisinin bu teklifi reddettiğini öne sürdü.

KENDİSİNİ ENDİŞELİ HİSSEDİYOR

Carliz De La Cruz Hernández'in avukatları mahkemeye sundukları dilekçede, "Binlerce insan doğrudan Carliz'in sosyal medya ağlarında ve ayrıca halka açık yerlere her gidişinde 'Bad Bunny, bebeğim' şeklinde yorumlar yapıyor. Bu, De La Cruz'un üzgün, ıstıraplı, korkmuş, bunalmış ve endişeli hissetmesine neden oluyor. Bad Bunny ve Hernández, 2011 ve 2017 yılları arasında ilişki yaşadı ve birlikte üniversiteye gitti.

MAHKEME 'TAZMİNAT ÖDENSİN' DEDİ

Mahkeme geçtiğimiz günlerde kararını açıkladı. Carliz De La Cruz Hernández'in talep ettiği 40 milyon dolar tazminatın ödenmesi kararlaştırıldı. Carliz De La Cruz Hernández, tek bir cümle için devasa bir servet kazanmış oldu.

Gözden Kaçmasın